fbpx
Сьогодні
17:58 14 Січ 2025

Законність запланованого будівництва в Національному ботсаду імені Гришка перевіряють екологічні прокурори

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора розпочали перевірку законності укладення інвестиційної угоди та намірів здійснити забудову заповідних земель Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка у Києві. Він займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс генерального прокурора.

Зазначається, що ситуація щодо можливого будівництва на території ботсаду набула широкого розголосу і суспільного резонансу у державі. Тому екологічними прокурорами невідкладно вжито заходів для того, щоб не допустити втрату особливо цінних земель та зберегти унікальні види рослин.

Національний ботанічний сад імені Гришка загальнодержавного значення створений у 1935 році з метою проведення наукових досліджень, спрямованих на збереження, вивчення, акліматизації, розмноження рідкісних і типових видів місцевої та світової флори.

Площа ботанічного саду сягає понад 129 га. На його території знаходяться дендрарій, колекція різноманітних квіткових рослин тощо.

"Здійснення діяльності, не пов'язаної з проведенням наукових досліджень, загрожує збереженню різноманітних колекцій флори, що не відповідає меті створення об'єкту природно-заповідного фонду", – йдеться у повідомленні.

За результатами цієї перевірки буде надано правову оцінку відповідно до вимог чинного законодавства.

Що передувало?

Державна аудиторська служба виявила порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка за підсумками аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами.

Як зазначає орган, усупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка ботсаду стала предметом інвестиційної угоди. Вона передбачає зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад.

На тлі цього столична влада звернулася до уряду, щоб унеможливити забудову ботанічного саду.

Сам ботсад заперечив висновки Держаудитслужби. Там це вважають «інформаційним вкидом» та пояснюють, що угоду уклали ще у 2018 році для впорядкування господарської зони.

 

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: