На Черкащині вчительки історії розробили настільну гру про рідний край та допомагають готуватися до НМТ
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга Яхненко, допомагає вивчити історію рідного краю та підготуватися до НМТ.
Про це Суспільному розповіла вчителька історії черкаської школи №32 Ольга Яхненко, пише Рубрика.
Гру створили у межах грантового конкурсу міського голови Черкас у галузі загальної середньої освіти. На її розробку спрямували 14 490 гривень, розповіла Ольга Яхненко.
Ірина Таран наголосила, що гру створили, аби залучити школярів до вивчення предмета "Історія рідного краю".
Навчальна гра "Черкащина — серце України" має 54 запитання з історії рідного краю та 30 запитань про історичні постаті, розповіла розробниця гри Ірина Таран.
"Гейміфікація — це зараз тренд в освіті, але діти і так в гаджетах, то хотілося, щоб вони погралися чимось, що можна взяти руками, кинути кубик і дати відповідь".
Гра створена для дітей віком від 11 років, та розрахована як для одного учасника, так і для командної, пояснила Ірина Таран.
"Обов'язково обирається модератор, який буде слідкувати за правилами гри і який буде дивитися чи правильно команда дала відповідь. Якщо відповідь дається правильна, то треба робити ще один хід, якщо неправильна — пропускається хід".
Її колега та партнерка зі створення гри Ольга Яхненко розповіла, що за мету взяли не оцінити знання учнів, а допомогти вивчити історію.
"Ми коли розробили цю гру, то ми розуміли, що, наприклад, для учнів 11 класів питання нормальні, для учнів п'ятих — сьомих класів питання достатньо важкі. Протягом гри ти можеш загуглити три питання, але в тебе є на це десять секунд. Наше завдання, щоб учні здобули більше знань, і навіть, коли вони шукають інформацію, все одно вони її отримують і вона відкладається в пам'яті".
"Ми надрукували на кожен заклад освіти методички, в цих методичках є активне покликання на гру. Тобто цю гру можна завантажити, видрукувати у тій кількості, яка потрібна закладу освіти".
Зі слів керівника департаменту освіти та гуманітарної політики Богдана Бєлова, до складу комісії конкурсу увійшло десять представників освіти міста, які й визначали методичну та освітню цінність гри. Додав, що нині створили 10 комплектів, їх отримали шість шкіл міста.