Коаліція дронів анонсувала постачання 30 тисяч безпілотників для ЗСУ
Коаліція із закупівлі безпілотників для України анонсувала постачання 30 000 дронів.
Про це повідомило британське Міністерство оборони.
Як відомо, Drone Capability Coalition спільно очолюють Велика Британія та Латвія. Фінансування надали також Данія, Нідерланди та Швеція.
На сьогодні фонд зібрав близько 73 мільйонів фунтів стерлінгів. Окрім того, понад 1,3 мільярда фунтів стерлінгів зараз становить Міжнародний фонд для України, яким керує Велика Британія. Цей фонд використовує фінансові внески міжнародних партнерів для швидкої закупівлі пріоритетної військової техніки для України.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі також нагадав, що його країна зобов'язалася щорічно надавати по 3 мільярди фунтів стерлінгів військової допомоги "стільки часу, скільки це буде потрібно".
"Наше зобов'язання … забезпечить Україні можливість захистити себе та є важливим для захисту безпеки Сполученого Королівства, тому що захист Сполученого Королівства починається в Україні", — сказав він.
Зазначають, що українським Силам оборони обіцяють передати "найсучасніші" FPV-дрони після того, як будуть укладені відповідні контракти на 45 мільйонів фунтів стерлінгів.
"Україна продовжує відчувати гостру потребу в додатковій військовій техніці для захисту від агресивної війни росії. Безпілотники є важливою частиною цих зусиль, як для захисту критичної інфраструктури, так і для використання на передовій", сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.
Варто нагадати, що до Міжнародного фонду для України вперше кошти внесли Португалія та Німеччина. Загалом останні внески на понад 190 мільйонів фунтів стерлінгів такі:
- 67 мільйонів фунтів стерлінгів від Данії на дрони, системи ППО та навчальне обладнання;
- 59 мільйонів фунтів стерлінгів від Норвегії на спеціалізовані можливості, зокрема дрони та морську підготовку
- 43 мільйони фунтів стерлінгів (52 мільйони євро) від Португалії на дрони для спостереження та розвідки;
- 20 мільйонів фунтів стерлінгів від Швеції на ремонт самохідних артилерійських систем Archer і морську підготовку;
- 4 мільйони фунтів стерлінгів від Німеччини на морську підготовку;
- 1 мільйон фунтів стерлінгів від Ісландії на фінансування берегових радарів.
Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.
Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Україна вже отримала тисячі дронів в рамках ініціативи. Очікується, що на вже акумульовані Коаліцією кошти на спільні закупівлі (71 мільйон євро), буде закуплено та поставлено ще від 20 000 до 30 000 дронів.