В Україні розробляють AI-застосунок, який "подарує голос" дітям з порушеннями мовлення: навіщо це рішення
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої думки й почуття.
Про це повідомили розробники проєкту, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як зазначили розробники, в Україні тисячі дітей із церебральним паралічем та іншими порушеннями не можуть висловити свої думки, емоції чи попросити про допомогу.
"Багато дітей в Україні мріють про просте – сказати "привіт", "я тебе люблю" чи попросити про допомогу. Але для тисяч із них, хто має церебральний параліч чи інші порушення, ці слова залишаються недосяжними через фізичні обмеження", зауважили вони.
Водночас для таких родин доступ до спеціальних пристроїв є надто дорогим, а альтернативи часто відсутні.
Яке рішення?
"Діти з аутизмом, ДЦП та іншими порушеннями психомовного розвитку постають перед серйозними труднощами в комунікації. Ми хочемо змінити це за допомогою спеціалізованого AI-застосунку, який дозволяє виражати себе та долати мовні бар'єри", наголосили автори проєкту.
Як це працює?
EYA — це унікальний мобільний застосунок, який використовує штучний інтелект і технологію відстеження погляду, щоб подарувати голос дітям, які не можуть говорити. Завдяки цьому застосунку діти зможуть швидко й легко висловлювати свої думки, емоції й потреби.
Особливості EYA
- Штучний інтелект: визначає потреби користувача та адаптується до його особливостей.
- Відстеження погляду: дозволяє вибирати слова чи фрази за допомогою руху очей.
- Доступність: замінює дорогі пристрої, роблячи спілкування можливим на звичайних смартфонах чи планшетах.
EYA наразі перебуває на стадії розробки. Щоб втілити цей проєкт, потрібна підтримка кожного, хто вірить у силу технологій змінювати життя.
"Кожен ваш крок наближає нас до створення інструменту, який подарує голос тисячам дітей. Ваша підтримка — це не просто натискання кнопки, це можливість стати частиною змін і дати дітям шанс бути почутими", закликали організатори.
Нагадаємо, що театр на Подолі успішно провів тестування систем аудіодескрипції. 12 людей з інвалідністю та їх супровідники відвідали виставу "Вільні стосунки" Даріо Фо та Франки Раме з аудіоописом.