fbpx
Сьогодні
10:20 08 Січ 2025

Арешт президента Південної Кореї: Юн Сук Йоль забарикадувався у власній резиденції

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль. Фото: Jeon Heon-Kyun / Pool Photo via AP

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому нещодавно оголосили імпічмент, забарикадувався у своїй резиденції. Його намагаються взяти під варту у зв'язку зі справою щодо введення воєнного стану.

Про це пише Reuters.

Як повідомляє Reuters, цього тижня Служба безпеки посилила охорону резиденції, обгородивши її колючим дротом і барикадами. Для блокування доступу були використані автобуси.

Адвокат Юн Сук Йоля заявив, що ордер на арешт є недійсним, оскільки його нібито видано з порушеннями, а генеральний прокурор перевищив свої повноваження, розпочавши розслідування щодо чинного президента.

Тим часом слідчий, який веде цю справу, запевнив, що вживе всіх необхідних заходів для виконання ордера, навіть якщо доведеться проривати блокаду. Він має намір взяти президента під варту.

Нагадаємо, ордер на арешт Юна видали після того, як він проігнорував усі три виклики з'явитися на допит у межах розслідування про те, як він оголосив воєнний стан у країні без видимої причини.

Сам президент не погодився з ордером на арешт та пообіцяв "боротися до кінця".

Що передувало

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».

Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.

Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.

Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.

А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сук Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: