Для танкерів російського "тіньового флоту" закрилися найбільші порти Китаю, – Reuters
Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що перебувають під санкціями США. Цей крок спрямований на обмеження доступу до ключових нафтових терміналів у провінції Шаньдун, яка є значним імпортером нафти з країн, що перебувають під американським ембарго, таких як Іран, росія та Венесуела.
Про це повідомляє Reuters.
Заборону було введено після того, як на початку січня в порту Яньтай розвантажився танкер Eliza II, що перебуває під санкціями.
За оцінками компанії Vortexa, що відстежує рух танкерів, у грудні вісім дуже великих танкерів місткістю два мільйони барелів кожен вивантажували в Шаньдуні переважно іранську нафту. До числа цих суден увійшли Phonix, Vigor, Quinn і Divine, які всі перебувають під санкціями Міністерства фінансів США.
За словами Мішель Візе Бокманн, головного аналітика групи морських даних Lloyd's List Intelligence, активний тіньовий флот, що перевозить іранську, російську і венесуельську нафту, оцінюють приблизно в 669 танкерів.
За її словами, з цього загального числа 250-300 танкерів зазвичай були залучені в перевезенні російської нафти, в це число не входять найбільший іранський оператор NITC і російська танкерна група "Совкомфлот".
У період із жовтня до грудня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 35 танкерів, що входять до "тіньового флоту" Ірану, за винятком суден, експлуатованих NITC. На початку 2024 року Вашингтон запровадив окремі санкції проти "Совкомфлота".
Вашингтон минулого місяця ввів додаткові санкції проти компаній і "тіньового флоту", які займаються іранською нафтою. Обраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, як очікується, ще більше посилить санкції проти Ірану, як він це робив під час своєї першої адміністрації.
Що відомо про тіньовий флот рф
Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.
Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.
Нагадаємо, що Європейський Союз планував доручити Данії перевіряти та потенційно блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води, на тлі спроб західних країн встановити на неї "стелю цін", якої російська федерація навчилась уникати.
Варто додати, що російські судна, що належать до так званого "тіньового флоту", з 2021 року стали джерелом щонайменше дев'яти нафтових розливів у різних частинах світу.
Своєю чергою українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози глобальній екологічній безпеці.