Відносна більшість українців вважають, що Курська операція підвищила шанси України на переговорах
40% громадян України вважає, що наступальна операція військ ЗСУ в Курській області посилила шанси Києва досягти бажаного під час мирних переговорів.
Про це свідчать результати опитування "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?", презентовані під час пресконференції в Укрінформі, передає Рубрика.
"40% сказали, що вона (наступальна операція – ред.) посилила шанси України отримати бажане під час переговорів; 24% – що вона послабила, ще 35% сказали, що їм важко відповісти.
Тобто відносна більшість тих, хто вважає, що це посилило шанси України", – зазначив науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.
При цьому респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.
Також, згідно з опитуванням, 60% респондентів вважають, що унеможливити повторну збройну агресію з боку Росії здатен вступ України до НАТО.
Також 39% називали відновлення ядерного статусу держави як спосіб себе убезпечити.
Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.
Довідка
Всеукраїнське опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.
Методом face-to-face опитано 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
Нагадаємо, громадяни України в цілому підтримують відновлення ядерної зброї, від якої країна відмовилася 30 років тому за Будапештським меморандумом. Проте є побоювання втрати підтримки Заходу.
Соціологи КМІС нагадували, що у середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без'ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Решта 20% мали невизначені погляди.
А також близько 70% громадян України погоджуються вступити до НАТО за прикладом Німеччини, західна частина якої вступила до Альянсу на 40 років раніше за східну.
Водночас у Центрі "Нова Європа" наголошують, що західна модель для України має відмінність, адже запрошення до НАТО має одразу поширюватися на всі міжнародно визнані кордони України.
Зазначимо, що 88% українців вірять у перемогу України у війні проти російської федерації. З них 71% переконані, що Україна повинна відвоювати всі втрачені території.