Глава УГКЦ: росія використовує релігію як зброю
Російська федерація намагається мілітаризувати релігію та використовувати її як зброю у війні проти України. Зокрема, агресори для цих потреб залучають російську православну церкву.
Про це розповів глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Верховний архієпископ Києво-Галицький, Блаженніший Святослав у інтерв'ю РБК-Україна.
Як зазначив голова УГКЦ, протягом останніх місяців він пояснював головам європейських держав важливість закону щодо заборони російської церкви в Україні.
Зрештою є пункти, які були зрозумілі й партнерам Києва. Перший стосується того, що росія мілітаризує релігію й використовує її як зброю проти України.
"Тут, можливо, першою під руку попала російська православна церква, як дуже ручна церква до цього режиму. Але я думаю, що інші релігійні центри підпадають під ту саму небезпеку контролю і маніпуляцій. Ми бачили, як на російські позиції їздили мусульманські лідери з росії", – пояснив він.
Окрім того, Блаженніший Святослав додав, що вищезгаданий закон був не про "заборону", а про "захист" релігійного середовища України.
Нагадаємо, що Українська греко-католицька церква (УГКЦ) успішно здійснила перехід на новий церковний календар. Однак питання святкування Пасхи залишається відкритим.
Що відомо про закон проти релігійних організацій, що пов'язані з рф
20 серпня у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з російською федерацією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
23 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Своєю чергою голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент виступив з коментарем, запевнивши, що церква продовжить своє існування як істинна церква в Україні.
Варто додати, що абсолютна більшість українців, а саме 80%, підтримують нещодавно схвалений закон про заборону діяльності релігійних організацій, які пов'язані з російською православною церквою.