fbpx
Сьогодні
21:59 20 Гру 2024

Зеленський зустрівся прем’єром та урядом Литви: посилення ППО, оборонна співпраця та підтримка української енергетики

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Литви Гінтаутасом Палуцкасом та урядом, який після затвердження Сеймасом здійснив перший в історії двох країн візит в Україну в повному складі.

Про це повідомляє Офіс Президента, цитує Рубрика.

"Це справжній прояв солідарності та відданості спільним цінностям", – відзначив глава держави.

Він подякував за послідовність Литви в рішучій підтримці та всебічній допомозі Україні й відзначив щорічне виділення 0,25 % ВВП країни на оборонні та безпекові потреби нашої держави.

"Ваша допомога – важливий внесок у нашу боротьбу за справедливий і тривалий мир. Вдячні вам та всьому литовському народові за підтримку.

Ви для нас – як брати та сестри. Ми справді можемо на вас розраховувати", – наголосив Володимир Зеленський.

Під час зустрічі обговорили військову співпрацю, зокрема потребу в посиленні української ППО для захисту стратегічних енергетичних об'єктів.

Фото: ОП

Глава держави наголосив, що закупівля озброєнь в українських виробників та створення нових можливостей для співпраці оборонної промисловості України та Литви – це значний внесок у наближення справедливого миру.

Окремо Зеленський подякував за підтримку з боку Литви членства України в НАТО, що є ефективною гарантією довгострокової безпеки нашої держави, а також за сприяння в переговорному процесі щодо вступу в ЄС.

Литовська делегація підтвердила готовність продовжувати надавати Україні допомогу, брати вагому участь у проєктах з відбудови та відновленні енергетичної інфраструктури.

Литва вирішила розширити підтримку української енергетики. Вона надаватиме своє енергетичне обладнання із зупинених атомних електростанцій і теплоелектростанцій.

Як зазначив український прем'єр, Литва продовжить надавати Україні допомогу у відновленні.

"Сьогодні ми домовилися про подальшу ефективну підтримку української енергетики. Зокрема, про передачу обладнання з виведених з експлуатації литовських АЕС і ТЕС", – уточнив Шмигаль.

Він подякував литовському прем'єру Гінтаутасу Палуцкасу та литовському народу за таку допомогу.

Як повідомлялося, 20 грудня до Києва прибула делегація міністрів на чолі з прем'єр-міністром Литви Гінтаутасом Палуцкасом.

Допомога Литви

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва українських далекобійних дронів. Балтійська країна погодила перший транш у розмірі 10 млн євро.

Також 230 пікапів та 240 міношукачів Литва передала Україні в рамках пакета допомоги для розмінування.

Окрім того, Міністерство економіки та інновацій Литви підписало протокол про наміри про співпрацю з українською компанією щодо побудови заводу з виробництва вибухових речовин нового покоління RDX (гексогену).

В оборонному відомстві Литви також нагадали, що країна виділила 35 млн євро на чеську ініціативу щодо боєприпасів для України, а також заявили, що Вільнюс уже розробив довгостроковий план підтримки України, що передбачає надання пакета військової допомоги на суму 200 мільйонів євро упродовж 2024-2026 років.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: