fbpx
Сьогодні
14:23 20 Гру 2024

В Україні запровадили новий код у сфері протимінної діяльності

Фото: Суспільне

Міністерство економіки України ввело новий код "Протимінна діяльність. Гуманітарне розмінування" до Українського класифікатора нормативних документів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Мінекономіки України.

Зазначається, що Міністерство економіки України спільно із Національним органом стандартизації розробило та ввело до «Українського класифікатора нормативних документів» (НК 004:2020) новий код стандартизації – 99.00 «Протимінна діяльність. Гуманітарне розмінування».

Це дозволить розробляти та ухвалювати стандарти враховуючи комплекс компонентів у сфері протимінної діяльності.

Заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний наголосив, що дотепер стандарти у протимінній діяльності розроблялися в межах технічного підкомітету, що працює у сфері оборонного призначення.

"Відповідно, не могли бути враховані такі компоненти як інформування про небезпеки від вибухонебезпечних предметів, навчання з попередження ризикам, пов'язаним із ВНП, просвітницька робота тощо. Ми нарешті осучаснюємо підхід і переходимо від латання дірок до системної роботи відповідно до кращих світових практик", — сказав Ігор Безкаравайний.

Мінекономіки також запустило роботу організаційного комітету зі створення нового технічного комітету стандартизації за участі Міністерство оборони України, Міністерства внутрішніх справ, ДСНС, Центру протимінної діяльності та Центру гуманітарного розмінування. Технічний комітет працюватиме за кодом «Протимінна діяльність. Гуманітарне розмінування» та розроблятиме нові стандарти у сфері гуманітарного розмінування.

Довідково

Відповідно до Закону України «Про стандартизацію» стандарти розробляються технічними комітетами стандартизації. Наразі стандарти у сфері протимінної діяльності розробляються в рамках роботи підкомітету «Стандартизація у сфері протимінної діяльності» технічного комітету, за яким закріплені такі об'єкти стандартизації як боєприпаси та міни, які є різновидом озброєння.

Нагадаємо, на дев'ятій зустрічі Коаліції з розмінування, яка відбулась під головуванням Литовської Республіки та Ісландії, учасники обговорили потреби України в техніці та озброєнні й узгодили Дорожню карту допомоги на 2025–2034 роки.

Загалом захід зібрав представників 14 країн, а також посадовців структури НАТО з допомоги Україні (NSATU) та Групи сприяння безпеці України (SAG-U).

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: