fbpx
Сьогодні
Фото 21:42 19 Гру 2024

Завдовжки понад 7 метрів: майстриня з Одеси виготовила різдвяну витинанку

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

Методом витинання наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк виготовила панно "Різдво вдома", яке завдовжки понад 7 метрів та завширшки 3 метри.

Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.

Маріанна Панасюк є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України та займається витинанням вже 7 років. Величезне панно мисткиня витинала вдома пів року.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

У центрі композиції – українська хата, з її віконець виглядає малеча. За будиночком – старовинні церкви та синхронно розміщені янголи. Також на витинанці можна побачити первоцвіти під снігом – символ відродження життя.

Через всю роботу проходить хвиляста безперервна лінія меандр, яка символізує нескінченність життя. Хвилі знизу додають панно "одеського" колориту.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

"Спочатку створила ескіз на листочку А4, потім масштабувала його у велике полотно. Завдовжки полотно 7 метрів 20 см, висота роботи 3 метри. Витинала вдома на маленькому журнальному столику по частинах.

Найскладніше було придумати малюнок та обрати символи, які хотіла б зобразити. Також складно було перенести ескіз на велике панно", – зазначила Панасюк.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

За словами майстрині, вона створювала панно з думкою про те, що за Різдвом прийде і Перемога. Тоді сім'ї зможуть об'єднатися за гостинним українським столом, співаючи колядки.

Наразі панно прикрашає сцену Одеського обласного центру української культури.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

Окрім панно в ООЦУК представлені інші символи українського Різдва:

  • дідухи,
  • солом'яні павуки.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

"Дідухи, витинанки та павуки – основні символи українського Різдва. Ними люди здавна прикрашали свої оселі. Витинанками, зокрема, прикрашали вікна. Вважалося, що в лабіринтах павуків заплутувався весь негатив, який збирався в хаті за рік. Також павуків вішали над дитячою колискою. Дідухи стояли в хатах до Щедрого вечора, подекуди – до Водохреща.

За народними традиціями, в цьому снопі поселяються духи предків, які приходять до нас на свята. Ці символи невід'ємні один від одного", – зазначила директорка ООЦУК Валентина Вітос.

Фото: Укрінформ / Ніна Ляшонок

Нагадаємо, пластуни напередодні Різдва передали українському парламенту Вифлеємський вогонь миру.

Також повідомлялось, що "Укрпошта" презентувала святковий випуск марок на яких зображені українські витинанки.

Як писала "Рубрика", Новий рік — це час чарівництва, подарунків та сімейних свят. Однак, святкування часто супроводжується великою кількістю сміття та зайвими витратами. Про кілька простих порад від Let's do it Ukraine, як організувати ековідповідальний Новий рік читайте в нашому матеріалі "Ековідповідальний Новий рік: святкуємо зі свідомістю".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: