fbpx
Сьогодні
10:09 19 Гру 2024

Україні найкраще мати сильну, велику армію, навіть попри запрошення до НАТО, – Зеленський

Фото: ОПУ

Україна не погодиться на скорочення чисельності своїх Збройних сил, навіть, якщо вона отримає запрошення до НАТО, а без цього будь-яке зменшення армії взагалі неприпустиме.

Про це пише "ЄП" з посиланням на слова президента на зустрічі з журналістами у Брюсселі в ніч на 19 грудня.

Як зазначив Глава держави щодо очікування на запрошення в НАТО:

"Ми ні від кого не очікуємо, ми боремося за це. Кожне таке рішення – дуже складна частина історії нашої держави. І тому ми не можемо нічого очікувати. Ми можемо рухатись, робити максимум, щоб це вийшло у нас".

Говорячи про можливі мирні гарантії безпеки у рамках мирних домовленостей Зеленський нагадав, що найкращою гарантією для України було б членство України в НАТО, тому Україна і далі працює над отриманням запрошення до вступу.

"В документі («Плані перемоги») все є, всі деталі, які ми вважаємо, нас посилять. І відповідний пакет, який може зменшити потенційне виробництво тієї чи іншої зброї на території рф. Плюс гарантії безпеки. Ми розуміємо, щонайсильніші гарантії безпеки – НАТО. Там є бажання наше щодо запрошення", зауважив Зеленський.

Водночас він розглядає усі можливі типи гарантій, у тому числі "санкційні та фінансові".

"Але всього цього недостатньо, щоби говорити, що путін не прийде (з війною – ред.) знову", – заявив президент.

Він підкреслив, що саме тому Україна не має права погоджуватися на скорочення збройних сил.

"Найкраще (з варіантів гарантій, – ред.) – це сильна армія, велика армія. Найбільша в Європі армія. Обмежити силу нашої армії ми просто не маємо права, у будь-якому разі, навіть на шляху до НАТО. Доки ми не в НАТО, ми ризикуємо", – заявив Зеленський.

Він також наголосив, що частиною гарантій має бути "сильна економіка", зокрема, і фінансування бюджетного дефіциту України під час війни. Президент підкреслив, що у цьому питанні Київ має успіх: "Ми знаємо, як закривати дефіцит у 2025 році".

Нагадаємо, що росія має той самий список вимог, що мала у 2022 році: не допустити вступу України до НАТО або присутності військ НАТО на українській землі; обмежити чисельність ЗСУ і не обмежувати використання російської мови.

Візит Зеленського до Брюсселя

Рубрика повідомляла, що Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 18 грудня, прибув до Брюсселя. Він планує зустрітися з лідерами та прем'єрами семи країн.

Зокрема, він братиме участь у першому засіданні Європейської Ради після призначення її президента.

Окрім того, на візит у Зеленського заплановані зустрічі з лідерами й главами урядів Франції, Німеччини, Італії, Данії, Нідерландів, Польщі, Чехії. Також глава української держави проведе переговори з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, головою Євроради Антоніу Коштою і президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Перед переговорами у Брюсселі в середу, 18 грудня, генеральний секретар НАТО Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський розповіли, що зосереджуватимуться на зміцненні позицій України та питанні економіки. Також однією з тем обговорень стануть постачання ППО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: