В Ужгороді для людей з інвалідністю відкрилася автошкола: як працює це рішення
В Ужгороді почала функціонувати перша на Закарпатті автошкола для людей з інвалідністю, де безкоштовне навчання можуть проходити внутрішньо переміщені особи з інвалідністю та ветерани війни.
Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, мета проєкту "Автошколи для осіб з інвалідністю" – створити ефективну й комфортну систему адаптації осіб з інвалідністю до керування транспортними засобами з урахуванням їхніх можливостей і потреб.
Яке рішення?
В Ужгороді запрацювала перша на Закарпатті автошкола для людей з інвалідністю, тут можуть безкоштовно навчатися внутрішні переселенці, що мають інвалідність, а також ветерани війни.
Як це працює?
Директор автошколи Іван Шпонтак розповів, що набирати людей на навчання почали у вересні 2024 року, станом на грудень є вже перші випускники, які здали теоретичну та практичну частини.
"Ми цьогоріч акредитували напрямок навчання в автошколі для осіб з інвалідністю. Групи у нас часто не окремі, а суміщені – тобто люди з інвалідністю навчаються з основним потоком. Якщо потрібно сурдопереклад – працює перекладач, що робить супровід жестовою мовою. Є у нас ветерани – це люди з ампутацією або які пересуваються на милицях через травму ніг. Наразі троє слухачів уже здали теорію і переходять до практики", – сказав Шпонтак.
Як повідомляється, ця школа – єдина на Закарпатті, де навчають кермувати людей з інвалідністю. В Україні вона восьма.
Директор автошколи розповів, скільки коштує навчання:
"6 тисяч гривень коштує теоретичний та практичний курс. Є підтримка грантами – наприклад, на навчання осіб з інвалідністю, що мають статус ВПО.
Також ми знаходили приватних спонсорів, які оплачували навчання ветеранам".
За словами Шпонтака, наступного року область заклала кошти на навчання ветеранів – тож буде можливість пройти навчання за рахунок держави.
Учень автошколи, ветеран Костянтин Кашула розповів, що він обрав цю школу за рекомендацією волонтерів та пройшов навчання.
"Я вже склав теоретичну частину, буду складати іспити. На тиждень маємо три заняття. Якщо немає змоги бути присутнім, роблять записи онлайн", – каже він.
Нагадаємо, автошкола для людей з інвалідністю почала роботу в Київській області, на базі Національної академії внутрішніх справ у селищі Віта-Поштова.
Також повідомлялось, що п'ять автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю відкрили на базі закладів освіти системи МВС у Києві, Кам'янці-Подільському, Кропивницькому, Львові та Дніпрі.