fbpx
Сьогодні
09:16 18 Гру 2024

Лубінець: Уже дедалі рідше трапляються випадки "бусифікації" з боку працівників ТЦК

Фото: Телеграм / Омбудсман Лубінець Дмитро

В Україні кількість випадків порушення прав громадян з боку працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) поступово зменшується.

Про це заявив омбудсмен України Дмитро Лубінець під час форуму в Харкові в коментарі медіагрупі "Об'єктив".

Зі слів Уповноваженого з прав людини, явище примусового затримання громадян, яке отримало неофіційну назву "бусифікація", трапляється рідше.

Посадовець наголосив, що у багатьох регіонах розуміють, що такі дії не є ефективними та прийнятними.

"Десь уже зрозуміли, що такий підхід не працює. Але окремі факти порушення прав громадян України під час мобілізації залишаються", — зазначив посадовець.

Протягом 2024 року до Омбудсмена надійшло понад 4 тисячі звернень стосовно можливих порушень під час мобілізації.

З початку повномасштабної війни питання мобілізації стало одним із найбільш чутливих для українського суспільства. Практика неправомірних дій з боку працівників ТЦК, включаючи примусове затримання громадян, викликала значний суспільний резонанс.

Водночас робота з виправлення ситуації триває, і зменшення кількості таких випадків може свідчити про покращення контролю та підходів у роботі ТЦК.

Варто додати, що Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.

Платформа запрацювала з 18 травня  у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.

Нагадаємо, що 21 листопада український парламент в цілому ухвалив закон №12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишили військові частини або дезертували. 28 листопада президент Володимир Зеленський його підписав.

Також протягом квітня-серпня 2024 року з українських закладів вищої освіти було відраховано 23 448 чоловіків віком понад 30 років. Як повідомили у міністерстві освіти, це стало результатом комплексних заходів, спрямованих на припинення зловживань статусом студента.

Варто додати, що від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України в нашій країні запроваджена загальна мобілізація. Востаннє її дію разом із воєнним станом продовжували 29 жовтня. У зв'язку з чим вона діятиме щонайменше до 7 лютого 2025 року.

Наразі під призов підлягають військовозобов'язані чоловіків віком від 18 до 60 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: