У Кропивницькому відкрився безбар'єрний модуль для українців, які постраждали від війни: у чому рішення?
Це новий мобільний реабілітаційний модуль для надання допомоги ветеранам, ветеранкам, їх родинам та цивільним, які постраждали внаслідок повномасштабної війни.
Про це пише "Рубрика" із посиланням на організаторів.
У чому проблема?
На тлі збільшення кількості поранених захисників загострюються проблеми доступності реабілітаційних та психосоціальних послуг для ветеранів, ветеранок та цивільних без потреби їхати до інших міст.
Яке рішення?
16 грудня у Кропивницькому Ощадбанк, ГО "Безбар'єрність", БФ "Майнді", Visa та Кіровоградська військова обласна адміністрація відкрили новий мобільний реабілітаційний модуль для надання допомоги ветеранам, ветеранкам, їх родинам та цивільним, які постраждали внаслідок повномасштабної війни.
Простір у Кропивницькому є вже третім у межах соціальної франшизи, реалізованої благодійним фондом "Майнді" за підтримки Visa та Ощадбанку, та першим – у партнерстві з Kernel. Франшиза має на меті створити умови для реабілітації та забезпечити якісною психологічною допомогою українців там, де ці послуги фізично відсутні, логістично ускладнені або мають недостатню якість.
У цілому проєкт реалізується у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України, ГО "Безбар'єрність" у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" – ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також з учасниками спільноти "Бізнес без бар'єрів" – Visa та Ощадбанком.
Як це працює?
Повністю безбар'єрний модуль площею 72 кв. м оснащений якісним сучасним обладнанням. Спеціалісти модуля надаватимуть пацієнтам комплексні реабілітаційні послуги, включаючи фізичну терапію, соціальну інтеграцію та психологічну підтримку. Зокрема, йдеться про постановку ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапію, відновлення мовлення. Також тут пропонуватимуть юридичний супровід, працевлаштування, навчання, перекваліфікацію та інші соціальні послуги.
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців, що робить процес реабілітації максимально ефективним. Функціонування реабілітаційного модуля забезпечать наступні спеціалісти: кейс-менеджер, психолог, лікар ФРМ, фізичний терапевт, логопед і фахівці з інших сфер.
"Нам дуже приємно, що ініціатива соціальної франшизи розвивається і до неї долучаються нові соціально відповідальні компанії та територіальні громади. Сьогодні ми раді вітати серед учасників проєкту компанію Kernel та громаду міста Кропивницького. Переконаний, що третій реабілітаційний центр, створений за сприяння Visa та Ощадбанку, – це лише початок загальноукраїнського масштабного проєкту, адже подібних модулів потребують більшість українських населених пунктів. Розгалужена мережа реабілітаційних закладів покликана повернути до повноцінного життя, до родин та роботи десятки тисяч українців, багато з яких є героями і здатні стати новими лідерами України – в бізнесі, громадському житті, політиці тощо", – прокоментував голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
"Реабілітаційний модуль у Кропивницькому – це простір, де кожна людина, яка пройшла через важкі випробування, зможе знайти необхідну підтримку та відновити сили. Ми пишаємося тим, що разом з партнерами розбудовуємо в Україні суспільство, яке цінує, підтримує та допомагає кожному, хто потребує нових можливостей для повернення до повноцінного життя. Особливо – ветеранам і ветеранкам", – прокоментувала Тетяна Чорна, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні.
Нагадаємо, що у Ковелі відкрили нову локацію молодіжного простору "Місто ідей", яку облаштували у частині приміщення стадіону "Верес".