Фото: VETERANKA
Очільницю руху VETERANKA Катерину Приймак нагородили однією з найпрестижніших міжнародних відзнак — Франко-німецькою премією з прав людини. Ця нагорода щороку вручається активістам, які роблять значний внесок у боротьбу за права людини.
Про це повідомляють представники руху, цитує ШоТам.
Премію Катерині вручили посол Франції в Україні Гаель Весьер та заступник посла Німеччини Тім Праґне. Її було відзначено за активну діяльність у захисті прав жінок у Збройних силах України.
"Я вдячна за цю премію, бо вона свідчить, що наші зусилля помітні й важливі. Але головні герої цієї історії — наші посестри, захисниці, які борються за свободу України. Сьогодні військовослужбовці — це група суспільства з найменшою кількістю прав, і жінки у війську стикаються з найбільшими обмеженнями. Попереду багато роботи, і ми продовжуємо захищати тих, хто захищає нас", — зазначила Приймак.
Катерина — доброволиця, ветеранка та активістка, яка ще у 2014 році залишила магістратуру з культурології, щоб стати бойовою медикинею. Вона рятувала поранених у найгарячіших точках фронту: Пісках, шахті Бутівка, на Херсонщині. За свою службу була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня.
Упродовж дев'яти років Катерина бореться за гендерну рівність у війську, зокрема за права, умови та матеріальне забезпечення жінок. Вона є авторкою десятків адвокаційних проєктів та інформаційних кампаній, представляла Україну у штаб-квартирі ООН.
Що відомо про рух VETERANKA
Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2018 року. Організація змінила закон України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць.
За 2,5 роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділи ЗСУ та Нацгвардії (це понад 100 млн допомоги захисницям та їх підрозділам). Головна місія організації — захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
Нагадаємо, що до 6-річчя з моменту заснування, рух VETERANKA ініціював кампанію "6 років: Сила сестринства", яка привертає увагу до важливої ролі жінок-військовослужбовиць у російсько-українській війні та їхньої боротьби за права в армії.
Як писала "Рубрика" сучасні українські жінки давно ламають всі шаблони й застарілі стереотипи: воюють у лавах ЗСУ, навчають дітей, закривають збори на потреби армії, тримають наш тил і фронт, гинуть і живуть за майбутнє країни. Попри це, вони продовжують стикатися з упередженим ставленням суспільства. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі: "У колі своїх: як Жіночий ветеранський рух підтримує військовослужбовиць та ветеранок".