До Києва, під час масованої атаки росії, прибула американська делегація
У п'ятницю, 13 грудня, під час масованого російського ракетного обстрілу до української столиці прибула американська делегація.
Про це у соцмережі Х повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк, передає Рубрика.
"Рада вітати посла (з особливих доручень з питань кіберпростору та цифрової політики – ред.) Нейта Фіка та Дуга Бека, директора Оборонного інноваційного підрозділу, у Києві — навіть під час повітряної тривоги", – написала вона.
За словами Брінк, вони зустрінуться з представниками оборонно-технічного сектору України, щоб:
- обговорити уроки, здобуті на полі бою,
- та можливості для майбутньої співпраці зі Сполученими Штатами".
Great to welcome Amb Nate Fick (@ncfick) and Doug Beck, Director of DIU (@DIU_x), to Kyiv – even during an air alert. They will meet Ukraine's defense-tech sector to discuss lessons learned from the battlefield and explore opportunities for future U.S. collaboration. pic.twitter.com/NtU2FyMGDM
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) December 13, 2024
Нагадаємо, напередодні, 12 грудня, радник Білого дому Джон Кірбі, заявив, що президент США Джо Байден схвалив уже 72-й пакет допомоги для України, який міститиме додаткові засоби ППО.
"Сполучені Штати та понад 50 країн світу об'єднали зусилля, щоб забезпечити Україні можливості, необхідні для захисту від російської агресії", – йдеться в повідомленні Держепу.
Тим часом CNN із посиланням на неназваного посадовця адміністрації Байдена пише, що США вживають "історичних заходів для переміщення величезної кількості зброї в Україну протягом наступних п'яти тижнів".
"Відсьогодні до середини січня ми доставимо в Україну сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні бронетехніки та інші критичні засоби", — сказав журналістам чиновник.
Вартість нового пакета оборонної допомоги для України, про який у четвер оголосив президент Сполучених Штатів Байден, оцінюється в 500 мільйонів доларів. Міністерство оборони США розповіло, що ввійде до чергового пакета.
Що означає військова допомога США для України
Підтримка від США, зокрема постачання озброєння, боєприпасів та іншого обладнання, є ключовим фактором у протистоянні російській агресії. Зменшення цієї допомоги може суттєво вплинути на здатність України продовжувати активну оборону й ефективно захищати свої території.
Кілька днів тому радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван під час зустрічі з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком заявив, що США передадуть Україні "лавину" військової допомоги до кінця повноважень адміністрації президента Джо Байдена. Вона передбачає масштабне надання зброї, техніки й снарядів, а також введення нових санкцій щодо рф.
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.
Щобільше США можуть не встигнути використати понад 6,5 мільярдів доларів на відправлення зброї Україні до завершення президентського терміну Джо Байдена.
Минулого тижня стало відомо, що чинний американський президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити ще 24 мільярди доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів американського озброєння, яке було передано Києву.
Однак спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити на голосування додаткову допомогу Україні, яку пропонує президент Джо Байден.