Миколаїв працює над створенням "енергетичного острова" на випадок блекаутів
У Миколаєві планують створити окремий енергетичний острів, який забезпечуватиме електроенергією під час тривалих відключень світла. Ця ініціатива реалізується за підтримки міжнародних партнерів і передбачає використання газової генерації для забезпечення стабільного енергопостачання.
Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич в інтерв'ю Укрінформу.
"За підтримки міжнародних партнерів ми займаємося питанням газової генерації. У нас є план створити у Миколаєві окремий енергетичний острів, щоб завдяки власним генераційним потужностям давати електроенергію хоча б погодинно під час тривалих вимкнень світла", – сказав Сєнкевич.
Наразі над цією ідеєю спільно працюють міська влада, облдержадміністрація та підприємства.
Проєкт є особливо актуальним для міста, яке наприкінці листопада пережило дводенний блекаут через атаки на енергетичну інфраструктуру.
"Як відомо, наприкінці листопада місто Миколаїв пережило дводенний блекаут. У нас є список заходів, які вживаємо одразу після атаки на енергоструктуру. Але кожного разу з'являються якісь нові проблеми, які намагаємося розв'язати. Тож ми постійно вчимося, щоб щоразу бути ще підготовленішими та сильнішими", – зазначив голова міста.
Сєнкевич також додав, що особливо гостро блекаути впливають на водопостачання, адже Миколаїв вже тривалий час залишається без централізованої питної води. Точки роздачі води та об'єкти критичної інфраструктури забезпечуються дизель-генераторами, але їх потужностей не завжди вистачає.
"Зараз збільшуємо кількість обладнання, яке має можливість накопичувати електроенергію у батареях, щоб видавати воду хоча б по кілька годин вранці та ввечері.
Зараз у нас понад 200 точок роздачі води, близько половини можуть деякий час працювати при вимкненні світла, але там теж є обмеження. Тож ми намагаємося перевести на повне автономне живлення всі пункти видачі води", – повідомив очільник міста.
Голова Миколаєва також звернув увагу на те, що це недешево, адже треба ставити інвертори, батареї тощо.
Нагадаємо, що у середині квітня 2022 року російські ракети поцілили у водогін, який постачав воду до одного з найбільших південних обласних центрів України — Миколаєва. Відтоді там тече лише технічна вода.
Станом на липень цього року проєкт водогону, який мав забезпечити питною водою обласний центр Миколаїв, перебував на стадії пошуку джерел фінансування.
Централізоване постачання питної води у Миколаєві можна очікувати не раніше 2025 року.
Варто додати, що Рубрика писала як очищають воду з лиману задля порятунку Миколаєва. У мережі з'явився короткометражний документальний фільм про роботу міського комунального підприємства "Миколаївводоканал". Воно є першим підприємством в сучасному світі, яке вимушено подає в будинки морську "солону" воду.