Перепродаж квитків: на об’єктах Укрзалізниці поліція проводить масштабні обшуки
Національна поліція за сприяння Укрзалізниці проводить слідчі дії у справі про зловживання посадовців з міжнародними пасажирськими перевезеннями. Їхні дії призвели до збитків і дефіциту квитків на найпопулярніші міжнародні маршрути.
Про це Нацполіція повідомляє у Фейсбуці, передає Рубрика.
Йдеться про кримінальне провадження, що розслідується за фактами зловживань групи посадових осіб підрозділу Укрзалізниці під час обслуговування та здійснення перевезень пасажирів потягами міжнародного сполучення.
Дії фігурантів призвели до значних збитків і створення штучного дефіциту квитків на найпопулярніші маршрути у вільному продажі.
Зранку у середу, 11 грудня, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, слідчі поліції Києва та працівники Солом'янської окружної прокуратури із залученням співробітників Департаменту корпоративної безпеки АТ "Укрзалізниця" проводять слідчі дії за місцями проживання причетних до кримінальних схем службовців, в офісних приміщеннях структурного підрозділу Укрзалізниці.
Окрім того, слідчі дії проходитимуть у потягах міжнародного сполучення під час їх відправлення і прибуття.
Правоохоронці закликають пасажирів із розумінням поставитися до ситуації та сприяти правоохоронцям у виконанні ними службових обов'язків.
В "Укрзалізниці" кажуть, що поліція узгодила з ними свої дії. А їхня мета, мовляв, "зупинити діяльність організованої злочинної групи, яка "паразитувала" на рядових залізничниках".
Усі подробиці будуть оприлюднені після завершення слідчих дій, додали в Нацполіції.
Що передувало
У листопаді в поліції Києва заявили про викриття схеми перепродажу залізничних квитків на міжнародні перевезення за втричі вищою ціною.
Високий попит на подорожі залізницею спровокував появу "чорного ринку" і бажаючих незаконно збагатитися на перепродажу квитків на найбільш ажіотажні рейси, ідеться в повідомленні.
Слідство встановило, що ділки, отримуючи несанкціонований доступ до облікових записів сторонніх осіб, скуповували квитки на популярні залізничні напрямки до країн Європи, створюючи штучний дефіцит.
У подальшому зловмисники перепродавали квитки за втричі вищою ціною, ніж реальна вартість, на різноманітних інтернет-платформах, зокрема у групах телеграм-каналів.
У межах кримінального провадження поліцейські встановили щонайменше п'ятьох зловмисників і провели низку обшуків за місцем їхнього проживання у Києві та Київській області, звідки вилучили комп'ютерну техніку й ґаджети, що містили облікові записи третіх осіб, банківські картки та велику кількість придбаних квитків на різні напрямки.
Кримінальні провадження розпочаті за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та ч. 5 ст. 361 ККУ (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчиненні під час дії воєнного стану).
Нагадаємо, ще у 2023 році компанія заявляла, що за місяць заблокувала понад 600 акаунтів, які спекулянти використовували для масового викупу квитків на польський напрямок. Також там домовилися з "OLX Україна", що платформа блокуватиме всі оголошення про продаж квитків на поїзди, щоб завадити діяльності спекулянтів та шахраїв.
Також повідомлялось, що Укрзалізниця працює над інтеграцією з додатком "Дія", щоб унеможливити діяльність перекупів на міжнародні рейси.