Науковці пояснили, як контакт зі свійськими тваринами знижує ризик розвитку алергій у дітей
Команда шведських лікарів, педіатрів і фахівців з інфекційних захворювань виявили, що немовлята, які живуть на фермі чи з домашніми тваринами, мають менший ризик розвитку алергії. Учені зробили висновок, що це пов'язано з постійним контактом батьків з тваринами.
Як пише Medical Xpress, результати дослідження науковці опублікували у науковому журналі Plos One, передає Рубрика.
За останні кілька десятиліть вчені з'ясували, що кишковий біом відіграє набагато більшу роль у здоров'ї людини, ніж вважалося раніше.
А тепер науковці знайшли докази того, що він також може впливати на імунну систему та розвиток алергії.
Учені хотіли з'ясувати, чи впливає життя на фермі на мікрофлору кишківника. Для цього вони зібрали зразки калу у дітей у різні вікові періоди:
- три дні,
- 18 місяців,
- 3 та 8 років.
Львівська "Домівка врятованих тварин" запустила свій застосунок: як працює це рішення?
Кожен з них ріс в різних умовах:
- на фермі,
- в місті,
- вдома з домашніми тваринами.
Потім дослідники порівняли зразки дітей, які зростають на фермі з тваринами та тих, які не живуть на фермі, але мають домашніх тварин.
Вони виявили, що немовлята, які живуть на фермі, мали в 7 разів більше анаеробів (організмів, які живуть без кисню), ніж факультативних бактерій (ті, які можуть жити в умовах відсутності чи наявності кисню), порівняно з тими, які не жили на фермі, незалежно від того, мали вони домашніх тварин чи ні.
"Наші результати вказують на те, що нижчі показники алергії у дітей, які ростуть на фермах або з домашніми тваринами, можуть бути пов'язані з раннім формуванням типових анаеробних мікроорганізмів у їхній мікробіоті кишківника.
Однак необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити наші спостереження в цьому дослідженні невеликої когорти новонароджених", – зазначили вчені.
Відтак, фахівці стверджують, що контакт зі свійськими тваринами в дитинстві призводить до змін у біомікрофлорі кишківника. Це, на їхню думку, знижує ризики мати алергії в майбутньому.
"Рубрика" раніше повідомляла, що понад 1700 сеансів каністерапії проведено за рік роботи спеціалізованого центру в Києві.
Нагадаємо, що у крамниці під назвою "Дуже хотілося" можна придбати віртуальні товари, яких люди спершу дуже прагнуть, а потім так і не використовують. Ініціативу запустила організація з порятунку тварин і довкілля UAnimals, аби дати людям можливість зробити імпульсивну "покупку", але наділити її більших сенсом.
Жоден покупець не отримає придбані "товари". Натомість гроші від "покупок" спрямують на порятунок життів тварин.