У Національному музеї декоративного мистецтва відкрилась виставка робіт Примаченко та відбулась презентація першої віртуальної галереї її творів
У Києві в Національному музеї декоративного мистецтва України відкрилась виставка "Марія Примаченко. Невідоме". Також відбулась презентація першої віртуальної галереї творів художниці.
Про це Національний музей декоративного мистецтва України повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
Яке рішення?
Генеральна директорка музею Людмила Строкова підкреслила, що здійснення цього проєкту стало можливим завдяки оцифруванню експонатів, над яким команда співробітників працювала протягом пів року на обладнанні, подарованому музею @ALIPH Foundation за сприяння Французького інституту в Україні.
Реалізувати задум допомогли фахівці eMuseum та Imersum, з якими музей співпрацює вже не перший рік.
"Гості музею були не тільки вражені виставковою експозицією, яка презентувала близько 60 невідомих авторських робіт народної художниці України Марії Примаченко раннього періоду, які вперше демонструються в залах музею.
Але і залюбки мандрували віртуальною галереєю за допомогою "чарівних" окулярів", – ідеться у повідомленні.
Як це працює?
За допомогою новітніх технологій 72 роботи з двох альбомів мисткині 1940-х років, які раніше були лише виставковими експонатами, тепер стало можливим розглянути в деталях.
А ще взаємодіяти з керамічними творами художниці – не тільки торкатись, але і переміщувати їх.
Науковиця музею і дослідниця творчості видатної художниці Олена Шестакова розповіла, що вибрані твори з унікальної колекції музею були створені Марією Примаченко протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва.
Виконуючи "цикли" малюнків у техніці акварелі, а згодом і гуаші, Марія Примаченко, залежно від учбових завдань, об'єднувала їх форматом аркуша, побудовою композиції та певними колористичними рішеннями.
Особливою гостею події була правнучка всесвітньовідомої художниці – Анастасія Примаченко, яка висловила подяку музею за збереження творчої спадщини Марії Примаченко і зазначила, що виставка і віртуальна галерея відкриватимуть для широкого загалу шанувальників "невідому Марію".
Як повідомлялось, 21 листопада в Національному заповіднику "Софія Київська" відкрилась виставка "Дві Марії". Експозиція присвячена творчості двох видатних українських художниць наївного мистецтва – Марії Примаченко та Марії Галушко.