fbpx
Сьогодні
13:46 06 Гру 2024

Понад 1200 можливостей: в Україні стартувала освітня платформа для ветеранів

Фото: Ілюстративне / Борис Корпусенко

В Україні запустили нову платформу "Освіта для ветеранів", спрямовану на підтримку реінтеграції ветеранів у цивільне життя через навчання та перекваліфікацію. Проєкт розроблено за підтримки програми Skills4Recovery та фінансування уряду Німеччини.

Про це повідомили в Міністерстві освіти й науки України, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як зауважили у відомстві, 70% ветеранів мали інше офіційне працевлаштування до мобілізації та понад 50% потребуватимуть нового працевлаштування після повернення. 

"В Україні понад 1,3 млн ветеранів і ветеранок, і ми чудово розуміємо, що їхня кількість лише зростатиме. Тому важливо мати окрему освітню політику, яку буде орієнтовано на інтереси й потреби наших Героїв на шляху їхнього повернення до цивільного життя", зазначив очільник відомства Оксен Лісовий на презентації.

Яке рішення?

"Один із кроків у цій політиці — поява нового освітнього інструмента, який допоможе нашим бійцям знайти нові можливості для навчання чи перекваліфікації, які, найважливіше, будуть релевантні їхнім індивідуальним освітнім потребам", підкреслив посадовець.

У МОН презентували нову платформу "Освіта для ветеранів", спрямовану на підтримку реінтеграції ветеранів у цивільне життя через навчання та перекваліфікацію.

"Кожен ветеран — це історія про сміливість, силу та незламність. Ветерани стали на захист України в найважчі часи, щоб кожен і кожна з нас могли жити під мирним небом, а тепер наше завдання підтримати шлях ветеранів до нового майбутнього та допомогти віднайти себе в мирному житті", підкреслили у міністерстві.

Як це працює?

Основні цілі платформи:

  • Надання ветеранам доступу до сучасних освітніх можливостей.
  • Підтримка перекваліфікації для успішного повернення до цивільного життя.
  • Інформування про найбільш затребувані професії до 2027 року.

Платформа "Освіта для ветеранів" — це понад 1 200 освітніх можливостей: від короткострокових курсів до повноцінних навчальних програм у закладах професійної, передвищої та вищої освіти. 

Що пропонує платформа:

  • Формальне та неформальне навчання.
  • Умови вступу, можливості фінансування, доступність закладів.
  • Адаптація для осіб із порушенням зору.
  • Прогнози щодо затребуваних професій.

На презентації платформи виступили представники ветеранської спільноти, державних органів, громадських організацій і міжнародних партнерів. Керівник відділу співробітництва Посольства Німеччини в Україні Маркус Коль наголосив на важливості освітніх і професійних можливостей для ветеранів.

Нагадаємо, що Dotyk Fingers — це новий український стартап, який займається створенням 3D-надрукованих механічних протезів для людей з частковими ампутаціями пальців. Компанія використовує технології 3D-друку та штучного інтелекту, щоб зробити процес замовлення максимально простим і доступним.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: