Екорішення: у Київській області дороги ремонтують з переробленого будівельного сміття
Після масштабних руйнувань, спричинених війною, у Макарівській громаді Київської області активно впроваджують інноваційний підхід до відновлення: для ремонту доріг використовують перероблені будматеріали.
Про це повідомив голова громади Вадим Токар, пише Рубрика.
Яке рішення?
Як повідомив очільник громади, завдяки сучасному комплексу, наданому міжнародними донорами, що працює в Бородянці, будівельне сміття перетворюють на нові ресурси.
Як це працює?
Токар зазначає, що система передбачає:
- сортування,
- перероблення,
- повторне використання будівельних відходів.
"Це дозволяє створити замкнене коло використання ресурсів та зменшити залежність від первинної сировини", підкреслив він.
Перероблені матеріали вже використовуються для ремонту доріг, зменшуючи потребу у первинній сировині.
"Отримана в результаті переробки сировина вже знаходить своє застосування. Зокрема, ми використовуємо її для влаштування поточного ремонту доріг", підкреслив голова громади.
Варто додати, що за 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів. Внаслідок обстрілів та лісових пожеж в атмосферу додатково потрапили 180 млн тонн діоксиду вуглецю.
Нагадаємо, як писала "Рубрика", агресія росії залишає по собі величезну кількість руйнацій — десятки мільйонів тонн будівельного сміття, яке перетворюється на додатковий тягар для довкілля та української економіки. За оцінками Світового банку, для відновлення зруйнованого Україні знадобиться приблизно 400 мільярдів доларів, що більш ніж вдвічі перевищує ВВП України у 2022 році.
Змінити підхід до використання будівельних відходів з бетону в процесі відбудови покликаний проєкт "Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine", або S3. Обʼєднавшись з британськими та нідерландськими організаціями, українці перероблятимуть бетонне будівельне сміття, що утворилося внаслідок війни, на компоненти високої якості. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Від руїн до зелених будівельних матеріалів: в Україні стартував британсько-український проєкт".