fbpx
Сьогодні
Фото 16:34 02 Гру 2024

В Україні понад 1000 чоловіків та жінок пройшли перекваліфікацію на робітничі професії: для чого це рішення

English version here

Фото: ГО “Український професійний розвиток”

Професійна освіта для дорослих — це про реальну потребу українського сьогодення. Наприкінці листопада відбулася підсумкова подія проєкту, який провів професійні навчальні курси для 1375 осіб у шести областях України.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на пресслужбу ГО "Український професійний розвиток".

У чому проблема?

Через війну ринок праці України та потреби роботодавців сильно змінилися. Економіка переживає справжній брак кадрів робітничих професій, а бізнеси не можуть налагодити свої процеси без кваліфікованих слюсарів, водіїв вантажівок та електрогазозварників.

Яке рішення?

ГО "Український професійний розвиток" відреагував на ці виклики, і спільно з 28 закладами професійної освіти з Дніпропетровської, Київської, Вінницької, Львівської, Чернівецької та Полтавської областей, які стали партнерами за результатами відкритого конкурсу — навесні цього року розпочали безоплатне навчання для дорослих. 

Ця ініціатива отримала назву "Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих" та впроваджувалася упродовж лютого-листопада 2024 року ГО "Український професійний розвиток" у межах програми "Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery", яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Як це працює?

Проєкт був покликаний допомогти отримати або підвищити кваліфікацію жінок та чоловіків, які прагнуть здобути необхідну для відбудови України професію.

Навчання було короткотривалим та відбувалося на базі державних профтехів за сертифікованими програмами. Здобувати новий фах або підвищувати рівень кваліфікації зареєструвалося понад 3400 охочих.

професія перекваліфікація

Фото: ГО "Український професійний розвиток"

Будівництво, логістика, сільське господарство та сфера послуг — ці напрями були у навчальному фокусі. Навчали електрогазозварників, сантехніків, слюсарів, водіїв категорії В і С, водіїв навантажувачів, електромонтажників, операторів сільськогосподарських дронів, монтажників систем утеплення, реабілітологів, логістів та лаборантів хіміко-бактеріологічного аналізу.

За результатами відбору 1375 осіб успішно завершили навчання. Варто зауважити, що 56,7% серед усіх випускників стали жінки, які були проактивними на усіх етапах реалізації ініціативи. Також проєкт заохочував до навчань ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, багатодітних батьків та батьків-одинаків. Серед усіх учасників такі люди становили — 31%.

професія перекваліфікація

Фото: ГО "Український професійний розвиток"

Після закінчення навчань 96% учасників/-ць зазначили, що працюють або готові працювати за отриманою під час навчання професією. Це свідчить не лише про важливість таких навчальних ініціатив, але і про свідому позицію кожного зареєстрованого на навчання: навчатися заради змін, працювати на благо своєї країни.

"Цей проєкт, перш за все, про підтримку та допомогу українкам та українцям, які через війну втратили свій звичний ритм професійного життя. Хтось будує все заново в іншому місті, хтось стає основним годувальником у сім'ї і прагне фінансової стабільності. А дехто — зрозумів, що йти за мрією та покликанням час саме зараз. Ми об'єднали зусилля багатьох, для того, щоб дати можливість отримати новий актуальних фах для людей, які понад усе хочуть бути в Україні і працювати задля її відбудови", — прокоментувала Ірина Фоменко, Голова правління ГО "Український професійний розвиток".

професія перекваліфікація

Фото: ГО "Український професійний розвиток"

"Війна спричинила гостру нестачу кваліфікованих працівників в Україні. Програма Skills4Recovery разом із партнерами підтримує провайдерів професійної освіти для забезпечення якісної освіти та підготовки молоді, дорослих та вразливих груп населення. Ми прагнемо підсилити їх, щоб вони мали можливість зробити значний внесок у відновлення та економічну стабільність України", – зазначив Міхаель Пауло, директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH.

Нагадаємо, що в Україні запустилася безоплатна програма перекваліфікації жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою, зокрема екскаваторами та фронтальними навантажувачами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: