“Бути коханою воїна. Бути поруч”: створили відеоманіфест про почуття жінок, які є коханими військових
Громадська організація Projector Foundation презентувала відеоманіфест "Бути коханою воїна. Бути поруч". Проєкт присвячений ролі партнерок воїнів у сучасному суспільстві та їхнім невидимим викликам. Мета відео — заохотити до чуйності та співпереживання.
Про це пише "Рубрика" із посиланням на ГО Projector Foundation.
Відео розкриває буденність восьми партнерок, яка, залишається непомітною для суспільства. Щодня вони долають розлуку, невідомість і тривогу, водночас виховуючи дітей, керуючи бізнесом, займаючись волонтерством і продовжуючи своє життя у стані невідомості. Всі героїні в кадрі є партнерками військових та ветеранів та всі цитати партнерок – належать їм
"Ми сильно цінуємо, що нам вдалось вибудувати у спільноті щиру атмосферу, у якій кохані воїнів відверто діляться своїми переживаннями. За допомогою глибинних інтерв'ю, ми досліджували їхній досвід та шукали форму, яка зможе передати його ширшій авдиторії. Таким чином, щоб зменшити цю прірву між цивільними та коханими воїнів ми створили відеоманіфест", — зазначила лідерка ветеранського напрямку Projector Foundation Олександра Луцак.
Ідея створити відеоманіфест виникла після проведеного опитування* серед партнерок щодо того, як часто вони стикаються з некоректною комунікацією чи байдужістю у суспільстві.
- 62,8% опитаних жінок зазначили, що відчували себе ізольованою від оточуючих через свій статус коханої військовослужбовця.
- 82,6% мали труднощі у спілкуванні з колегами, знайомими або рідними через те, що вони не розуміли їхнього досвіду.
- 67% сказали, що відчувають підтримку близьких в контексті свого досвіду.
*Результати дослідження базуються на відповідях 120 опитаних студенток, що пройшли навчання в рамках програми безоплатного онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів.
Кохані воїнів щодня проходять через випробування розлукою, невідомістю, очікуванням, залишаючись при цьому непомітними для суспільства. Переглянути відео та зробити крок назустріч взаєморозумінню можна за цим посиланням.