Міністр оборони України та делегація прибули до Південної Кореї: говоритимуть про зброю для України
Міністр оборони Рустем Умєров разом з делегацією прибув до столиці Південної Кореї Сеулу. Очікується, що там глава оборонного відомства вестиме переговори про надання Києву військової допомоги.
Про це пише Reuters, покликаючись на південнокорейські ЗМІ.
Як повідомили у виданні, українська делегація уже зустрілася з радником з питань національної безпеки Південної Кореї Шин Вон Сіком. Під час розмови вони "обмінялися думками" щодо війни в Україні.
Очікується, що делегація також зустрінеться з президентом країни Юн Сок Йолем, з яким вестимуть перемовини про надання Україні військової допомоги.
Нагадаємо, напередодні видання South China Morning Post із посиланням на обізнані джерела писало, що українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим планує відвідати Південну Корею, щоб обговорити питання надання військової допомоги. Візит може відбутися в середу, 27 листопада.
За інформацією джерел, Київ представить список запитів, до якого увійдуть:
- системи протиповітряної оборони;
- артилерійські системи.
Як відомо, Раніше Південна Корея обмежувалася наданням Україні лише нелетальної допомоги. Проте останні заяви президента Юн Сук Єля свідчать про можливість зміни цієї позиції. Зокрема, він зазначив, що Сеул може розглянути можливість постачання зброї Україні залежно від розвитку ситуації.
Однак рішення залишатиметься непростим через внутрішньополітичні та зовнішньополітичні фактори:
- Опір опозиції. Частина південнокорейських парламентарів уже висловила незадоволення можливою підтримкою України й пригрозила ініціювати імпічмент міністру оборони.
- Тиск з боку росії. Москва застерігає Сеул, що постачання зброї Києву може призвести до руйнування двосторонніх відносин.
Заступник міністра закордонних справ росії Андрій Руденко прямо заявив, що такі кроки суперечать довгостроковим інтересам Південної Кореї.
Що відомо про співпрацю України та Південної Кореї останнього часу
Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Україна не отримувала від Південної Кореї військову допомогу. Але позиція Сеула щодо цього питання почала змінюватись після того, як Північна Корея відправила до росії своїх солдатів, щоб допомогти їм у війні з українськими захисниками.
Південна Корея оголосила про намір вжити "поетапних заходів" у відповідь на поглиблення військової співпраці між КНДР та росією. Серед можливих кроків обговорюється навіть відправка в Україну наступальних та оборонних озброєнь.
29 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, під час якої домовився активізувати контакти на всіх рівнях і посилити обмін розвідданими у зв'язку з залученням росією північнокорейських військових у війні проти України.
Південна Корея надала Україні нелетальну допомогу, включаючи обладнання для розмінування, але й досі відмовляється відповідати на запити Києва на постачання зброї.