fbpx
Сьогодні
08:43 27 Лис 2024

Глава Білого дому подав до Конгресу запит на надання Україні додаткової допомоги на $24 млрд, – ЗМІ

English version here

Фото: X / President Biden

Чинний президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден звернувся до Конгресу із закликом виділити Україні додаткові 24 млрд доларів: зокрема, для посилення військової підтримки.

Про це інформують New York Post з посиланням на Politico.Pro.

Згідно з запитом, який видання, адміністративно-бюджетне управління Білого дому припустило, що Конгрес міг би включити цю допомогу до пакета рішень, щоб уникнути ризику припинення фінансування наступною президентською адміністрацією.

Декілька законодавців ознайомилися з пропозицією у понеділок.

Воно передбачає, що із вищезазначеної суми у розмірі 24 млрд доларів:

  • 8 млрд піде на ініціативу з надання допомоги у сфері безпеки України, зокрема, для фінансування контрактів американських компаній на постачання озброєнь нашій країні;
  • інші 16 млрд мають піти на поповнення запасів озброєння США.

Однак деякі республіканці вже обурилися з приводу повідомлення про прохання. На кшталт, сенатор Майк Лі – республіканець зі штату Юта.

"Джо Байден щойно віддав 4,7 млрд доларів платників податків, в односторонньому порядку "пробачивши" кредити Україні. Конгрес не повинен дарувати йому безкоштовний подарунок для подальшого саботажу мирних переговорів президента Трампа на виході за двері. Будь-які вимоги Байдена щодо фінансування мають бути відхилені", – написав він у соцмережі Х.

Як раніше писала Рубрика, чинна адміністрація США планує впродовж перехідного періоду надіслати до Конгресу запит із новою допомогою для України на 2025 фінансовий рік.

Що відомо про військову допомогу від США

Нагадаємо, що нещодавно Сполучені Штати 20 листопада оголосили про надання Україні пакету військової допомоги на суму у 275 мільйонів доларів. Зокрема він включає боєприпаси для систем HIMARS, дрони та протитанкові системи Javelin.

В американському Міноборони додали, що США продовжуватимуть працювати разом із приблизно 50 державами-членами НАТО та партнерами через Контактну групу з оборони України у форматі "Рамштайн" та пов'язані з нею коаліції, щоб терміново задовольнити необхідні потреби України на полі бою та захистити її від російської агресії.

На початку листопада Сполучені Штати також оголосили про виділення пакета військової допомоги для України вартістю 425 мільйонів доларів. Військо отримає ракети, боєприпасів, бронетехніку та протитанкову зброю.

Також адміністрація президента США Джо Байдена вирішила дозволити Україні використовувати надану американську зброю для ударів по території росії. Йдеться про ракети ATACMS.

Своєю чергою президент Зеленський заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: