В Україні реформують військову освіту з врахуванням бойового досвіду та програми НАТО, – Міноборони
В Україні трансформують вищу військову освіту з врахуванням реального бойового досвіду та підвищують кваліфікацію викладачів і поглиблюють вивчення іноземних мов.
Про це повідомляє Міністерство оборони, передає Рубрика.
За словами бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, країна вдосконалює систему військової освіти, зокрема за програмою НАТО DEEP.
"Навіть у такий складний час ми не зупиняємо трансформацію освітнього процесу. Маємо спрямувати зусилля на покращення вивчення іноземних мов, щоб випускники вищих навчальних закладів Міністерства оборони України могли гідно представляти нашу країну на міжнародному рівні", – зауважив Мельник.
За його словами, в рамках реформування військової системи освіти особлива увага приділяється реалізації Програми НАТО DEEP та залученню іноземних партнерів до посилення мовної підготовки курсантів і військовослужбовців.
Зокрема, за фінансової підтримки Литовської Республіки розпочато підготовку до інституційного аудиту системи військової освіти України у 2025 році.
Україна закликає країни Східної Європи підтримати ініціативу "Гуманітарного щита" на західному кордоні
Особливий акцент буде зроблено на інтенсифікації викладання іноземних мов для студентів перших курсів вищих військових навчальних закладів.
Для цього планується оновлення навчальних програм та формування запитів ВВНЗ, які можуть бути профінансовані міжнародними партнерами.
Крім того, планується залучення до освітнього процесу та підготовки курсантів інструкторів із бойових бригад.
"Реальна війна змінюється швидко. Наприклад, на початку 2022 року ми нічого не знали про FPV-дрони, а сьогодні це один із ключових видів озброєння. Тому маємо швидко адаптувати процеси освіти і підготовки військовослужбовців до змін на полі бою", – підкреслив Мельник.
Нагадаємо, що перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів створена на базі одного з навчальних центрів.
Як повідомлялось, оборонне відомство кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони розроблену вітчизняними інженерами навчальну інтерактивну тренінгову систему UNITS. Вона призначена для проведення індивідуальних та групових тренувань з вогневої підготовки.