ПАР стала посередником для повернення українських дітей з рф
Південно-Африканська Республіка висловила готовність взяти на себе роль посередника у поверненні депортованих росіянами українських дітей. Вона доєдналася до зусиль Ватикану та Катару.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає Рубрика.
20 листопада в Преторії (Південно-Африканська Республіка) відбулася конференція, присвячена поверненню українських дітей, незаконно депортованих до російської федерації та примусово переміщених з тимчасово окупованих територій.
"Депортація українських дітей – це злочин проти людяності, який вимагає негайної глобальної реакції. Ми вдячні Південній Африці за її роль у підтримці нашої ініціативи та готовність бути медіатором.
Разом ми зможемо відновити справедливість і повернути наших дітей додому", – наголосила радниця керівника Офісу Президента України та операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Вона також підкреслила роль Південної Африки як потенційного посередника у поверненні дітей, доповнюючи зусилля Ватикану та Катару.
Цю готовність ПАР підтвердила під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру, що відбулася наприкінці жовтня в Монреалі.
Окрему увагу на заході приділили історичному досвіду Південної Африки в сфері прав людини. Учасники панельної дискусії обговорили, як цей досвід може стати основою для підтримки глобальної адвокації прав дітей.
Що відомо про депортації дітей на ТОТ і в росію
Нагадаємо, з початку повномасштабної російської агресії військові ворожої армії вивозять українських дітей в рф та підконтрольні їм території. В Україні створили мапу таборів, в які направляють дітей.
Як повідомив омбудсмен Лубінець, що офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
Окрім того, 4 січня, російський диктатор володимир путін підписав наказ, який дозволить надавати українським дітям російське громадянство. Громадянство надаватимуть, щоб депортованих українських дітей "юридично не залишилося в рф".
Нагадуємо, у разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: [email protected];
- на гарячу лінію: 0 800 501 720;
- за телефоном: 044 299 74 08.
Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни".
Наразі Україна змогла повернути з росії й тимчасово окупованих територій 1002 дитини. Ще майже 20 тисяч дітей залишаються там.