Протидія дезінформації та безпечний інтернет: в Україні проходить тиждень цифрової грамотності
В Україні 18 листопада розпочався Тиждень цифрової грамотності, основними темами якого цього року стали кібергігієна, протидія дезінформації та захист персональних даних.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на заяву Міністерства цифрової трансформації України у Telegram.
У чому проблема?
Цифрова грамотність є основою безпечного та ефективного користування сучасними технологіями. Особливо актуальним це стає в умовах зростання кіберзагроз і поширення дезінформації.
Росіяни поширюють фейкові новини, що ЗСУ використовували західну хімічну зброю в Суджі
Яке рішення?
За словами віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна за останні п'ять років досягла значного прогресу у підвищенні цифрової грамотності населення.
"З початку заснування Мінцифри ми ставили ціль залучити до програм з розвитку цифрових навичок 6 млн українців. Досягли її минулого року завдяки платформі "Дія.Освіта", і зараз уже понад 60 % українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками", підкреслив очільник відомства.
Як це працює?
На платформі "Дія.Освіта" користувачам пропонуються інтерактивні освітні матеріали, серед яких:
- гайди з безпечного користування онлайн-сервісами;
- інтерактивні завдання для оцінки рівня цифрової грамотності;
- поради щодо ефективного використання гаджетів і мережі.
Матеріали розраховані на різні вікові групи та є абсолютно безкоштовними.
На сьогодні на платформі "Дія.Освіта" доступно понад 100 освітніх серіалів.
"Перевіряйте свій рівень кібергігієни та вдосконалюйте навички на Тижні цифрової грамотності. Активуйте свою безпеку в кіберпросторі", закликає Федоров.
Нагадаємо, що Офіс Генерального прокурора України спільно з Міністерством цифрової трансформації продовжують роботу над проєктами з підвищення обізнаності громадян, запустивши новий освітній серіал під назвою "Кібергігієна: як захиститися від фішингу". У них розповідають про кібербезпеку та види шахрайства в інтернеті.