У Балтійському морі пошкоджено кабелі зв’язку між чотирма країнами
У Балтійському морі пошкоджено кабель зв'язку між Фінляндією та Німеччиною, а також ще один — між Швецією та Литвою.
Про це повідомляють суспільні мовники Yle та LRT, пише Рубрика.
Першою про обрив кабелю вдень 18 листопада оголосила фінська державна компанія Cinia, яка будує оптоволоконні мережі та надає телекомунікаційні послуги.
Розрив стався на схід від шведського острова Еланд, порушивши послуги зв'язку між Фінляндією та Німеччиною.
За даними Cinia, поки зарано говорити, чи розрив був спричинений навмисними діями. Однак зауважують, що зазвичай такі обриви не відбуваються без зовнішнього впливу. Як правило, кабель може бути пошкоджений якорем судна або донним траленням.
Компанія Cinia розпочала ремонтні роботи, але поки що не може оцінити точний термін відновлення зв'язку. Зазвичай відновлення підводних кабелів займає від 5 до 15 днів.
Пошкоджений кабель діаметром 35 міліметрів проклали у 2015 році. Він проходить за межами найбільш завантаженої зони судноплавства, але поруч з іншими важливими частинами інфраструктури, включно з газопроводами.
Кабель має подвійний захист — оптоволокно всередині захищають дві сталеві арматури. На місце події направили ремонтне судно з Франції.
Після повідомлення від Cinia шведська компанія Telia також повідомила про пошкодження кабелю між Швецією та Литвою, яке сталося ще вранці 17 листопада. Компанія має три кабелі зв'язку до Литви, тому обрив одного кабелю обмежив зв'язок, але не перервав його повністю.
Що передувало?
Збій зв'язку між Фінляндією та Німеччиною стався через кілька тижнів після того, як Сполучені Штати попередили про посилення російської військової активності навколо підводної інфраструктури.
У жовтні 2023 року було пошкоджено газогін Balticconnector між Фінляндією та Естонією. Аварія сталася між двома газопроводами «Північного потоку-1». Фінські правоохоронці вважають, що її спричинило судно під прапором Гонконгу, особливого адміністративного району Китаю.