Зеленський підписав закон про вдосконалення роботи МСЕК
Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Про це свідчить картка законопроєкту №11225, пише Рубрика.
Автори законопроєкту заявляли, що нині МСЕК як ланка у реабілітаційному маршруті «є зайвою і такою, що не призводить до досягнення цілей реабілітації — відновлення здоров'я до максимального можливого рівня». А на проблеми у роботі МСЕК наголошують як цивільні, так і військові пацієнти.
Цей закон передбачає модернізацію процедури МСЕК через:
- можливість онлайн-участі на засіданнях МСЕК, що зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
- зміни в порядку встановлення інвалідності (замість особистої присутності пропонується розглядати документи людей для експертизи);
- внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) для спрощення доступу лікарів до даних і пришвидшення ухвалення рішень й прозорості.
Як зауважив народний депутат Ярослав Железняк, далі очікується голосування за урядовий закон про ліквідацію МСЕК.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, стара бюрократична система МСЕК буде ліквідована. Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. В Україні готуються реформувати систему МСЕК.
Цьому рішенню передували гучні корупційні скандали з керівництвом МСЕК у декількох областях України. На початку жовтня керівницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу викрили на незаконному збагаченні. У неї та сина знайшли 6 млн доларів. Після цього правоохоронці відкрили ще декілька кримінальних справ щодо очільників МСЕК.
Крім того, виявилося, що за схемою Крупи близько 50 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність. На тлі скандалу генпрокурор Андрій Костін заявив про відставку.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.
Окрім того, 29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11225, що покликаний удосконалити процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.