Президент Туреччини під час G20 представить власний план замороження війни в Україні, – ЗМІ
Агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган має намір представити власну пропозицію щодо замороження війни в Україні під час саміту "Групи двадцяти" (G20) у бразильському Ріо-де-Жанейро, яка також включає відстрочення дискусій щодо приєднання до НАТО.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Bloomberg.
Як нагадує видання, формула миру президента Володимира Зеленського базується на отриманні чіткого шляху до членства в НАТО, а також гарантіях безпеки в питанні захисту до вступу.
Ердоган, як повідомляють джерела, запропонує Україні відкласти дискусії щодо вступу до Альянсу принаймні на 10 років в якості поступки російському диктатору володимиру путіну.
Зокрема турецька пропозиція передбачатиме:
- утворення демілітаризованої зони на сході України, де Росія контролює значні території з 2014 року.
- розгортання там міжнародних військ й військові гарантії для Києва в якості компенсації за згоду залишитись поза НАТО.
За даними співрозмовників агентства пропозиція Ердогана передбачає заморозку бойових дій на поточних позиціях сторін.
Турецькі офіційні особи визнають, що Україні буде важко прийняти таку пропозицію, але вважають, що це найбільш реалістичний підхід.
Ніхто не зупинить путіна дзвінками: Туск прокоментував розмову Шольца з очільником кремля
Вони прагнуть відкласти дискусії про довгострокову долю окупованих територій і зосередитися на забезпеченні стабільного перемир'я в першу чергу, йдеться у публікації.
Джерела агентства стверджують, що Ердоган сподівається, що йому вдасться переконати Зеленського взяти участь у мирних переговорах у Стамбулі, оскільки він бачив дані розвідки, які свідчать про те, що Україна може втратити набагато більше території протягом наступних кількох місяців, якщо бойові дії не припиняться.
Тим часом як пише Reuters, лідери країн G20 не можуть погодити підсумкову заяву через масований російський авіаудар Україною 17 листопада.
Довідка
Саміт G20 – це щорічна зустріч лідерів країн, які входять до "Групи двадцяти", ключового міжнародного форуму для обговорення економічних і глобальних викликів. На ньому схвалюються домовленості, досягнуті протягом року, і визначаються подальші напрями співпраці.
Саміт проходитиме 18-19 листопада 2024 року в Ріо-де-Жанейро, Бразилія.
Нагадаємо, новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні та пообіцяв, що його адміністрація буде зосереджуватися на цьому.
Нещодавно The Wall Street Journal повідомило, що в оточенні обраного президента США ДональдаТрампа щодо виконання його обіцянки "швидко припинити війну" в Україні нібито фігурує ідея про заморозку фронту по актуальній лінії з демілітаризованою зоною та 20-річний мораторій на прийняття України в НАТО.
Зазначимо, що колишній радник новообраного президента США Дональда Трампа Браян Ланза заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб надати Києву можливості повернути території, окуповані росією. Пріоритетом Штатів є "припинення вбивств".
Проте представник команди перехідного періоду обраного президента США Дональда Трампа заявив, що радник Трампа Брайан Ланза не виступав від його імені, коли говорив, що Україна має представити реалістичне бачення миру й не претендувати на повернення Криму.
Нагадаємо, російський лідер володимир путін на саміті БРІКС заявив, що представник Туреччини на вересневій сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку отримав від України якусь пропозицію для рф. Цю інформацію він передав у кремль.
Варто зазначити, що це не вперше від путіна та його представників лунають заяви, у яких росію змальовують готовою до перемовин для врегулювання війни в Україні, які не відбуваються, бо того нібито не хоче Київ.
Насправді ж путін вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.
Своєю чергою Зеленський у відповідь на пропозицію нібито мирного врегулювання війни з боку лідера рф володимира путіна заявив, що подібні умови є ультиматумом, якому не можна довіряти. Також глава держави порівняв дії путіна з очільником нацистської Німеччини Гітлером.
А в американському Інституті вивчення війни (ISW) казали, що прийняття умов російського лідера дало б зрозуміти, що територіальна цілісність України є предметом обговорення. А цей прецедент дав би кремлю можливість просувати подальші територіальні поступки від України й узагалі оскаржувати ідею української державності.