Чехія передала Україні протитанкові гранатомети RPG-7 на 765 тисяч євро
14 листопада в Посольстві України в Чехії відбулася символічна передача чека на закупівлю протитанкових гранатометів RPG-7 для Сил оборони України на суму 765 000 євро (20 мільйонів чеських крон).
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України, пише Рубрика.
Як розповіли у дипломатичному відомстві, військову допомогу надала чеська компанія STV GROUP, провідний виробник боєприпасів і військової техніки.
RPG-7 є перевіреною зброєю, яка демонструє високу ефективність у бойових умовах. Посол України в Чехії Василь Зварич наголосив на важливості цієї підтримки.
"Передача цієї військової допомоги є ще одним прикладом солідарності та підтримки наших чеських друзів. Переконаний, що ці гранатомети в руках наших героїчних військових відіграють значну роль в обороні від агресора і захисті людських житів", — сказав він.
Допомога від Чехії
17 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна ідентифікувала 500 000 снарядів калібру 155 мм та 300 000 снарядів калібру 122 мм, які можуть бути доставлені протягом кількох тижнів, якщо гроші будуть доступні. Загалом закупівлю боєприпасів для України за межами Європи підтримують 15 країн.
Окрім того, промислово-технологічна група Czechoslovak Group спільно з "Українською бронетехнікою" вироблятимуть в Україні артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів. Виробництво почнеться вже у 2025 році.
Також Південна Корея та Чехія уклали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері гуманітарної допомоги та відновлення України. Своєю чергою Чеська Республіка допоможе відновити Дніпропетровську область. У пріоритеті Праги відразу три галузі – генерація енергії, водопостачання та сфера охорони здоров'я.
До того ж Чехія офіційно долучилась до міжнародної коаліції з забезпечення України безпілотниками, яку очолюють Латвія та Велика Британія.
Північна Корея передала росії РСЗВ та самохідні артустановки, – ЗМІ
Британська оборонна компанія відкриє ще один завод задля виробництва гаубиць для України
Уперше Євросоюз профінансував спільну закупівлю зброї державами-членами, зокрема для України
Міноборони дозволило використовувати військовим дистанційно-керований бойовий модуль "Пернач"