fbpx
Сьогодні
11:29 16 Лис 2024

Україна не отримала від Сполучених Штатів половину обіцяної військової допомоги, – Зеленський

Фото: Офіс Президента

Україна отримала від Сполучених Штатів Америки лише половину обіцяної зброї. Також допомога Європи для українських Сил оборони була не меншою.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Українському радіо".

"Тепер що стосується величезної допомоги (від США – ред.). Дивіться, ці гроші ще треба довезти. Якби ви мене запитали, а скільки ми з цього отримали, я б у деталі не пішов, бо є різні доповіді різних інституцій, як міністерства оборони, так і розвідок, тощо. Я б тільки сказав: половину ми не отримали.

Мені здається, це важливий елемент, коли ми говоримо, як нам хто допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше. І це важливий елемент, коли ми говоримо і про вдячність. Кожна ця копійка важлива, щоб вижити, ми за це вдячні. Але ми повинні бути чесними…", зазанчив Глава держави.

Президент додав, що США наростили виробництво зброї, потужність своєї армії та поповнили арсенали. І в цьому їм допомогла Україна.

"Так це до нас доходило. Це доходила зброя. А фабрики, заводи США виробництво наростили, наростили свої склади, потужність своєї армії. Багато в чому отримали від нас відповіді… на жаль, багато втрат, тому на живому прикладі іншої нації здобули для себе досвід, і європейці також", зауважив Зеленський.

Також Глава держави вважає, що підтримка США, зокрема новообраного президента Дональда Трампа, є ключовою для можливих перемовин України з росією щодо завершення війни, а також позицію "сильна Україна" назвав основою переговорів.

Що відомо про останні кошти на військову допомогу Україні

Нагадаємо, що Білий дім має намір прискорити постачання Україні залишкових партій оборонної допомоги на тлі ризиків, що адміністрація Трампа може припинити ухвалену раніше підтримку. 

Іншою перешкодою є відсутність готового озброєння в розпорядженні Пентагону. Хоча виділені кошти відшкодовують оборонному відомству надану Україні допомогу, суттєве значення також має те, наскільки швидко можуть бути вироблені, наприклад, артилерійські снаряди.

Зауважимо, що сума в 6 мільярдів доларів – це залишок від схваленого в квітні фінансування для України у розмірі 61 мільярд доларів. Ці кошти розділені на два потоки: 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів армії США і 2,1 мільярда доларів на укладання контрактів з американськими оборонними компаніями на постачання зброї.

У Департаменті оборони Сполучених Штатів Америки уточнили: на військову підтримку Києва залишилося 9,3 мільярда доларів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: