fbpx
Сьогодні
14:57 12 Лис 2024

Освітня реформа: найгірше українці ставляться до 12 класів у школі та зменшення бюджетних місць у вишах

Фото: Freepik.

69% респондентів переконані, що система освіти в країні потребує реформування. Найбільше негативних відгуків викликало 12-річне навчання у школі та скорочення бюджетних місць у закладах вищої освіти.

Про це пише Рубрика, посилаючись на дослідження Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та Асоціації політичних психологів, презентованого в пресцентрі "Інтерфакс-Україна".

Ключові аспекти опитування:

  • Необхідність реформування: 69% українців підтримують реформування освіти. Натомість 5,9% не бачать у цьому потреби, а 23% не змогли визначитися з відповіддю.
  • Оцінка освітніх реформ: Позитивну оцінку прогресу в освітній сфері висловили 31,2% респондентів, тоді як 27,3% оцінили хід реформи негативно.
Опитування освітня реформа

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

  • Ставлення до 12-річного навчання: Близько 49,5% респондентів не підтримують 12-річний формат навчання у школах, тоді як 27,5% вважають його корисним нововведенням.
  • Профілізація старшої школи: 74,2% респондентів позитивно оцінюють запровадження профільного навчання у старшій школі, а лише 4,2% категорично проти.
  • Зменшення бюджетних місць: Близько 49,1% українців висловилися проти зменшення бюджетних місць у вищих навчальних закладах, водночас 37,5% підтримують цю ініціативу.
Опитування освітня реформа

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

  • Запровадження грантів на навчання: Переважна більшість (81,5%) позитивно оцінила можливість отримання грантів на освіту, а 4,8% висловили незгоду.

Щодо цьогорічної вступної кампанії, 27,4% опитаних вважають, що вона пройшла без корупції, проте 41,7% респондентів дотримуються протилежної думки.

Опитування освітня реформа

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

Міністерству освіти й науки висловлюють довіру 34,6% українців, а 36,6% – не довіряють. Міністру освіти Оксену Лісовому довіряють 21,9% респондентів, водночас 24,6% висловили недовіру.

Щодо обмеження вступу для військовозобов'язаних, які намагаються отримати відстрочку, думки теж розділилися. 25,8% респондентів назвали такі заходи надмірними, 24% – достатніми, 17,9% – недостатніми.

Опитування проводили 14-23 жовтня 2024 року. У ньому взяли участь 1513 респонденти віком від 18 років з підконтрольної українському уряду території. Похибка вибірки становить 3,2%.

Нагадаємо, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році згідно з законом "Про освіту". Про прискорений перехід на 12-річку наразі не йдеться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: