"Ми є лікарнею останньої надії для багатьох пацієнтів. Зараз ми виконуємо стільки ж оперативних втручань за добу, скільки виконували до «прильоту», але в набагато складніших умовах. Якщо не утеплити новий лікувально-діагностичний корпус та не відновити пошкоджені комунікації, взимку доведеться відмовитися від лікування пацієнтів у цій будівлі", ― каже Олександр Урін, виконувач обов'язків гендиректора НДСЛ "Охматдит" про роботу в сучасному корпусі лікарні.
Через складність і специфіку надання медичної допомоги тяжким пацієнтам дитячого віку, постійну необхідність роботи мультидисциплінарної команди фахівців ледь не біля кожного ліжка хворого, наявності спеціального устаткування, вкрай небажано розосереджувати відділення лікарні в різних локаціях. Тому адміністрація лікарні шляхом ущільнення та розташування підрозділів у збережених корпусах намагається забезпечити безперебійне функціонування найбільшої спеціалізованої дитячої лікарні України.
"Ми втратили чотири операційні в 11-му корпусі, які використовували при лор-операціях, щелепно-лицьових, мікрохірургічних втручаннях. Окрім лор-відділення, яке продовжує роботу в іншому корпусі лікарні, фактично всі хірургічні відділення та операційні переїхали в цю сучасну будівлю", ― розповідає виконувач обов'язків гендиректора НДСЛ "Охматдит".
Хто і на яких умовах проводить роботи
Першочергові протиаварійні роботи із захисту від зовнішнього впливу будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ "Охматдит" проводить ТОВ "ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ".
Ці роботи й технічний нагляд за ними виконують за фінансування Благодійного фонду "Таблеточки".
За результатами тендеру, компанія-переможець запропонувала на два мільйони нижчу від очікуваної ціну. Очікувана вартість закупівлі становила 9 511 036,00 грн, але за результатами відкритих торгів знизилася до 7 500 000 грн.
Що саме виконують першочергово
"Зараз ми проводимо невідкладні протиаварійні роботи, щоб зберегти нашу найбільшу будівлю протягом зими. Конструкція сучасного корпусу вкрай складна. Назовні виведені всі комунікації: це і вода, і опалення, і протипожежна система, і вентиляція та багато іншого. Тому першочергово потрібно це все захистити і дати змогу надалі нам надавати допомогу в цій будівлі пацієнтам, бо більшість оперативних втручань виконується саме тут", ― пояснює Олександр Урін, виконувач обов'язків гендиректора НДСЛ "Охматдит".
Про нові вікна і двері нині ще не йдеться. Зараз прорізи дверей і вікон зашивають спеціальними матеріалами, щоб захистити будівлю від будь-яких зовнішніх природних пошкоджень.
Передусім ― потреби пацієнтів
У приміщеннях, де пошкоджені вікна, але зберігається необхідність продовження їх використання, прорізи вікон закривають спеціальними матеріалами, які можна обробляти антисептичними засобами для створення належних умов для надання медичної допомоги.
"Першочерговим завданням є забезпечення адекватних умов перебування пацієнта, потім вже ― медичного персоналу. У новому корпусі немає такого, щоб було по 10 людей в одній палаті. В основному це дві-три дитини, ― акцентує в.о. гендиректора «Охматдиту». ― Іноді медичний персонал перебуває в пристосованих технічних приміщеннях. Але наразі, поки тривають протиаварійні роботи, ми намагаємося забезпечити комфортні умови працівникам. Ліжковий фонд лікарні намагаємось зберегти".
До кінця листопада мають бути виконані всі першочергові протиаварійні роботи, які дозволять сучасному корпусу належним чином надавати медичну допомогу та проходити опалювальний сезон, враховуючи всі обставини.
Хто допомагає замінити знищене обладнання
"Моє відділення гострих інтоксикацій втратило реанімаційний зал і все обладнання, окрім двох апаратів. Вже з 10-го липня ми відновили надання допомоги дітям", ― розповідає Олександр Урін.
Потім лікарня отримала два сучасних апарати для гострого діалізу з Польщі від Центру здоров'я дитячого і фонду, який йому допомагає.
"Ще чотири апарати нам подарувала організація, яка є їх дистриб'ютором в Україні. І так по більшості приміщень ми вже отримали багато апаратів, наприклад УЗД, від тих чи інших іноземних партнерів. Великий об'єм з апаратури нам пообіцяв відновити Фонд Говарда Г. Баффета. Плюс відновлення відділення хронічних інтоксикацій та велику кількість покращень лікарні в цілому зробить німецька організація GIZ", ― перераховує в.о. гендиректора "Охматдиту".
Він акцентує, що благодійники, наприклад, GIZ, самі закуповуватимуть обладнання і виконають ремонт у поліклініці, лікарня отримає вже результат.
Крім того, GIZ замінить ліфти в деяких будівлях, закупить обладнання для харчоблока, встановить сонячні панелі на поліклініці та кількох будівлях лікарні, зробить ремонт у відділенні реанімації новонароджених і закупить обладнання, закупить обладнання до відділення виходжування глибоко недоношених дітей.
Головна дитяча лікарня країни постійно співпрацює з різними благодійними установами і продовжує отримувати від них допомогу.
Олександр Урін не втомлюється перераховувати: "Представники Української греко-католицької церкви теж передали нам вже багато апаратів на кошти, зібрані закордонними вірянами".
В.о. гендиректора "Охматдиту" підсумовує: "Ми втратили обладнання на 338 мільйонів гривень, але потрошку ми його відновлюємо і стаємо ще кращими".
Тож хоч капітальний ремонт "Охматдиту" ще попереду, але і зараз лікарі з повною віддачею продовжують рятувати маленьких пацієнтів.
Фото: Микола Тимченко, "Рубрика"
Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win