Як змінити ситуацію з недоступністю міст: гайд для небайдужих громадян та підказки для бізнесів на Форумі Інклюзивності
Громадська організація "Доступно.UA" для активних українців створила гайд, що навчає, як кожен громадянин може сприяти покращенню свого міста.
Про це інформує Рубрика.
Яка проблема?
Міський простір має бути зручним та безпечним для кожного, проте реальність часто інша.
Перешкоди на тротуарах, недоступні об'єкти інфраструктури, відсутність належного благоустрою – усе це створює труднощі, особливо для маломобільних груп населення. Ці проблеми знижують якість життя, але це не має стати нормою.
Кожен із нас може зробити простір навколо зручнішим і безпечнішим. Достатньо помічати перепони та повідомляти про них місцевій владі.
Яке рішення?
Громадська організація "Доступно.UA" створила гайд для активних громадян, який навчає, як кожен із нас може сприяти покращенню свого міста. Цей інструмент допомагає інформувати місцеві органи влади та комунальні служби про проблемні ділянки та бар'єри в міському середовищі, спонукаючи громадян брати активну участь у створенні зручного та безпечного простору.
Як це працює?
Гайд, доступний на сайті "Доступно.UA", дає чіткі інструкції, як описувати проблему, куди звертатися та як відслідковувати виконання запитів.
Для поширення гайду Аміл та Раміл Насірови з гурту "Курган & Agregat" знялися у соціальному ролику і продемонстрували, як можна ефективно боротися з проблемами доступності в українських містах.
Відео можна подивитись:
Учасники проєкту ПРООН в Києві перевірили заклади культури на безбар'єрність: як працює це рішення
А що для бізнесів
28 листопада "Доступно.UA" проведе 6-й Форум Інклюзивності.
Цього року основною темою стане доступність бізнесів. Ми покажемо приклади трансформації, розкажемо, що і як робити, аби стати доступнішими.
- Де і коли?
- Де: Київ, готель Radisson Blu, вул. Ярославів Вал, 22
- Коли: 28 листопада (четвер)
- Час: 11:00–18:00
- Реєстрація: за посиланням
Чому варто відвідати?
Форум Інклюзивності від "Доступно.UA" — це місце для натхнення, нових знань і обміну досвідом. Ми разом шукатимемо рішення, як зробити Україну доступною для кожного.
Нагадаємо, перший в Україні інклюзивний клас безпеки ДСНС для дітей з особливими потребами відкрили у Хмельницькому.
Також у Вінниці запрацював новий мультимедійний простір для дітей з інвалідністю "Різні можливості – рівні права".
Окрім того, у Бучі з'явився перший інклюзивний дитячий майданчик, побудований за британськими стандартами. Відкриття нового простору відбулося у Всесвітній день охорони ментального здоров'я та Всесвітній день інклюзивності.