МОЗ України та проєкт GIZ підписали меморандум про модернізацію лікарні "Охматдит"
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, генеральний директор лікарні "Охматдит" Олександр Урін та директорка проєкту GIZ Юлія Грубер підписали меморандум про взаєморозуміння, спрямований на проведення ремонтних робіт, модернізацію обладнання та підвищення енергонезалежності діагностично-лікувального закладу.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Наразі щоденно в Охматдиті лікуються більш ніж 500 пацієнтів, щоденно тут проводять понад 40 операцій. З моменту ракетної атаки лікарня надала медичну допомогу майже 5000 дітей, лікарі провели близько 3000 оперативних втручань. Майже всі відділення відновили роботу. Вдячний всім, завдяки кому робота лікарні не зупинилась, у тому числі всім нашим міжнародним партнерам", зазначив Ляшко.
Яке рішення?
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, в. о. генерального директора Охматдиту Олександр Урін та директорка проєкту GIZ "Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions" Юлія Грубер, яка діє за дорученням уряду Німеччини, підписали меморандум про взаєморозуміння.
"Сьогодні між МОЗ, Охматдитом та GIZ підписано меморандум. Передбачається виконання комплексних ремонтних робіт окремих приміщень дитячої лікарні, а також закупівля спеціалізованого обладнання, необхідного для лікування маленьких пацієнтів, та підсилення енергонезалежності медзакладу", додав міністр.
Як це працює?
Згідно з меморандумом, будуть проведені комплексні ремонтні роботи в кількох приміщеннях лікарні, включаючи:
- другий поверх відділення амбулаторного діалізу,
- маніпуляційний кабінет поліклініки на четвертому поверсі,
- приміщення відділення інтенсивної терапії новонароджених у корпусі №11-А.
Для поліпшення медичного обслуговування та транспортування пацієнтів у лікарні встановлять два спеціалізовані медичні ліфти.
Закупівля сучасного медичного обладнання
У рамках програми "Охматдит" отримає понад 250 одиниць медичного обладнання, включаючи:
- проведення планового та гострого гемодіалізу,
- надання медпослуг за напрямом "Хірургія одного дня",
- виходжування глибоко недоношених малюків, включно з системою реанімації — ШВЛ, електроенцефалографом, переносним рентгенапаратом, тощо.
Прем'єр-міністерка Литви відвідала пошкоджений російською ракетою Охматдит
В "Охматдиті" відновили проведення операцій з трансплантації органів
Також буде закуплено спеціальне обладнання та відремонтовано приміщення харчоблока лікарні, який забезпечує їжею маленьких пацієнтів, їх батьків та медиків лікарні "Охматдит".
Загалом це понад 700 людей.
Окрім того, додатково встановлять потужні сонячні станції на дахах трьох будівель лікарні разом з аварійними джерелами живлення, а також окремий пакет акумуляторних батарей задля зменшення використання електричної енергії з мережі та підвищення енергонезалежності лікарні.
Ремонтні роботи та закупівлю обладнання здійснюватиме DeutscheGesellschaft für InternationaleZusammenarbeit ((GIZ) GmbH) у межах Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions за фінансування уряду Німеччини.
Удар по "Охматдиту"
Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню "Охматдит". Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.