98% повісток надсилають безробітним людям, – Шмигаль
Для мобілізації є пріоритетними люди, які ніде не працюють і не платять податки. Лише 2% повісток надіслали працевлаштованим.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, передає Рубрика.
За його словами, 98% повісток, які загалом надіслали за минулі два місяці, відправили людям, які ніде не працюють і "не платять жодної гривні податків".
Він пояснив, що в реєстрі "Оберіг" видно, чи платить людина податки й чи працевлаштована вона офіційно. Якщо ж людина цього не робить, то вона стає пріоритетною для мобілізації.
"Фактично сьогодні пріоритет мобілізації надається людям, які не працюють, безробітним. […] Дуже простий принцип, думаю, що він абсолютно зрозумілий усім", — каже Шмигаль.
Ще 27 серпня прем'єр на брифінгу заявив, що уряд розглядає низку заходів за принципом "воюй або працюй", зокрема щоб вивести із тіні людей, які отримують зарплату "у конвертах" та не сплачують податки.
Водночас, за словами Шмигаля, "не зовсім правильно" називати це економічним бронюванням. Мовляв, уряд радиться з військовими, щоб не було так, що хтось зміг заплатити гроші й не йти воювати.
Він пояснив, що Україна за час великої війни втратила 3,5 мільйона робочих місць. У 2022 році втратили практично 30% економіки, ВВП. Щоб підтримувати військових, треба мати не менше ніж 10 мільйонів робочих місць, а наразі офіційно є менш як 8 мільйонів.
Шмигаль зазначив, що в економіці є ціла низка професій, які працюють "у тіні" та не сплачують податки, які сьогодні критично потрібні.
Що відомо про темпи мобілізації
Як заявив народний депутат та секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко, Україні, враховуючи поточну ситуацію на полі бою, необхідно мобілізувати до Сил оборони 500 тисяч громадян.
Зазначимо, що наприкінці грудня 2023 року народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тисяч осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Глава держави тоді заявляв, що мобілізація може коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.
На цей же час, а саме 29 жовтня, секретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що в Україні планують мобілізувати додатково 160 тисяч чоловіків. Загалом до Сил оборони вже призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.
Водночас начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак заявляв, що наразі середня чисельність одночасної підготовки новобранців у навчальних центрах становить приблизно 20 тисяч людей, хоча ще декілька місяців тому ця цифра сягала майже 35 тисяч.