Заступницю голови Центральної МСЕК затримали на хабарі
Посадовицю, а саме заступницю керівника Центральної Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), затримали на хабарі за допомогу з отриманням інвалідності для зняття з військового обліку.
Про це повідомили Нацполіція та Офіс генпрокурора, передає Рубрика.
За даними слідства, посадовиця за 2 тисячі доларів обіцяла сприяти військовозобов'язаному громадянину в отриманні ІІ групи інвалідності. Це дозволило зняти його з військового обліку.
Як зазначає ОГП, вона переконувала чоловіка, що вже не вперше вирішувала подібні "питання" і знає як це зробити.
Правоохоронці затримали посадовицю під час отримання грошей.
Під час обшуків у неї вилучили:
- майже 20 тисяч доларів,
- документи щодо оформлення інвалідності,
- медичну документацію,
- особові справи та інші докази злочинної діяльності.
Наразі посадовиці повідомили про підозру у хабарництві (ч. 3 с. 369-2 Кримінального Кодексу України). Їй загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За матеріалами СБУ підозру отримали 64 посадовця МСЕК, скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність, – Малюк
Що відомо про ліквідацію МСЕК
Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. В Україні готуються реформувати систему МСЕК.
Цьому рішенню передували гучні корупційні скандали з керівництвом МСЕК у декількох областях України. На початку жовтня керівницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу викрили на незаконному збагаченні. У неї та сина знайшли 6 млн доларів. Після цього правоохоронці відкрили ще декілька кримінальних справ щодо очільників МСЕК.
Крім того, виявилося, що за схемою Крупи близько 50 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність. На тлі скандалу генпрокурор Андрій Костін заявив про відставку.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.
Окрім того, 29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11225, що покликаний удосконалити процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.