fbpx
Сьогодні
11:42 07 Лис 2024

У ВМС України роз’яснили причину постійного встановлення нових загороджень на Керченському мосту росіянами

Фото: Суспільне. Одеса

російські загарбники проводять комплекс заходів, щоб захистити кораблі Чорноморського флоту росії, базовані у Новоросійську, та Керченський міст.

Про це у телеефірі сказав речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає Рубрика.

Речник зауважив, що для захисту кораблів ЧФ рф російська авіація постійно патрулює акваторію.

"Вони використовують гелікоптери, щоб організувати протидронову боротьбу.

Тобто, вони патрулюють акваторію і періодично роблять відповідні вильоти і використовують таку авіацію для роботи з дронами, якщо їх знаходять", – зазначив Плетенчук.

Крім того, додав він, встановлюються:

  • загородження,
  • гідротехнічні споруди,
  • спостережні пости та ін.

"Вони в принципі проводять комплекс заходів для того, щоби максимально захистити залишки Чорноморського флоту. Весь бойовий флот знаходиться саме там (у Новоросійську – ред.). При цьому інші можливі локації вони не використовують.

Були спроби використовувати Туапсе, навіть ішлося про використання порту в окупованій Абхазії, але у результаті ми спостерігаємо, що всі (бойові – ред.) одиниці залишаються саме у Новоросійську", – сказав Плетенчук.

Щодо облаштування окупантами плавучих загороджень для убезпечення Керченського мосту, Плетенчук зауважив, що ці роботи не можуть бути завершені.

"Це море, ця частина акваторії досить бурхлива. І періодично з'являються світлини, як викидає на узбережжя ці бонові загородження й інші споруди, які вони туди завантажують. Море періодично виштовхує всі ці речі, і у період штормів вони можуть бути вкотре зруйновані. Ці роботи тривають, у принципі, постійно", – сказав речник.

Нагадаємо, повідомлялося, що у районі Кримського мосту, як підтверджують нові світлини з супутника, російські загарбники продовжують будівництво оборонних споруд.

Раніше Рубрика інформувала, що у тимчасово окупованому Криму біля Керченського мосту російські загарбники продовжують будувати захисну конструкцію. До цього росіяни намагалися захистити Кримський міст боновими загородженнями із підтоплених барж. Також нещодавно почали встановлювати під мостом причали.

Варто зауважити, що кількість барж для захисту Керченського мосту збільшилась до 21, а під мостом з'явилися пірси.

З 22 травня цього року почалися роботи зі зведення п'яти пірсів біля основи так званого Кримського мосту – на двох берегах острова Тузла і на косі Тузла з боку Краснодарського краю рф. Станом на 16 червня 2024 року найдовший з причалів – майже 190 метрів, а найкоротший – близько 80 метрів.

Та речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що споруда, яку росія намагається побудувати біля Кримського мосту, не виглядає фундаментальною, і може бути пошкоджена в сезон штормів.

Нагадаємо, ще у жовтні 2022 року для охорони Керченського мосту росія залучила винищувачі, десантні катери, водолазів і, навіть, дельфінів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: