fbpx
Сьогодні
13:43 06 Лис 2024

Псевдодиректору "Асканії-Нової" оголосили підозру за розграбування українського заповідника

Херсонцю, якого окупанти призначили так званим "директором" окупованого біосферного заповідника "Асканія-Нова", оголосили про підозру за незаконне вивезення рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України, на територію російської федерації.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора та поліції Херсонської області, інформує Рубрика.

За даними слідства, 48-річний чоловік добровільно співпрацював з окупаційною владою та, використовуючи свої "повноваження", разом із російськими військовими організував вивезення червонокнижних тварин до російських заповідників, зокрема до біосферного заповідника "Ростовський" та Асоціації зі збереження та відновлення рідкісних та на межі зникнення видів тварин  "Жива природа степу".

У список вивезених тварин увійшли:

  • дві зебри Чапмана,
  • два бізони американські,
  • два коні Пржевальського,
  • два олені Давида.
Асканія-Нова

Фото: Фейсбук / Офіс Генерального прокурора

Наголошують, що український заповідник "Асканія-Нова", який є частиною міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО та захищений Гаазькою Конвенцією, зазнав збитків на суму понад 22 мільйони гривень.

Асканія-Нова

Фото: Фейсбук / Офіс Генерального прокурора

Незаконне вивезення тварин з природоохоронної території кваліфікується як воєнний злочин і порушення міжнародних конвенцій, включно з Женевською та Гаазькою конвенціями.

Які кримінальні звинувачення та можливе покарання

Слідчі кваліфікували дії "директора" як порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб. За ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі. Підозрюваному заочно повідомлено про підозру, оскільки він залишається на окупованій території.

Асканія-Нова

Псевдодиректор окупованого заповідника.
Фото: Нацполіція

Це вже друге кримінальне провадження проти зловмисника: раніше йому було висунуто обвинувачення у колабораційній діяльності за те, що він очолив окупований заповідник.

Довідка про заповідник "Асканія-Нова"

Державний біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна є науково-дослідною установою в системі Національної академії аграрних наук України.

Його заснував у 1989 році німецький барон Фрідріх Фальц-Фейн – як приватну природоохоронну територію з екзотичними тваринами. При цьому назву цій місцевості ще у 1841 році дав один з її попередніх власників – герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський – на честь власного маєтку Асканії в Німеччині.

У 1920-х роках заповідник мав іншу назву – "Чаплі" (цей топонім походить від давнього українського терміну "чапеля", або "чапля", що означає "під" – "западина").

Це, ймовірно, було пов'язано з тим, що заповідник міститься на Причорноморській низовині (пласкій, дещо нахиленій на південь рівнині, що прилягає до Чорного й Азовського морів), яка розташована між дельтою Дунаю на заході й річкою Кальміус на сході.

У 1983 році заповідник отримав статус біосферного, а в 1984 році – увійшов до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

До повномасштабного вторгнення РФ на українські землі "Асканія-Нова" була найбільшим степовим заповідником Європи (його загальна площа – понад 33 тис. гектарів), який щороку відвідувало близько 140 тисяч туристів.

Там зростали унікальні рослини (в тому числі – багато червонокнижних рослин), гніздилися рідкісні птахи та жили тварини з різних континентів.

В "Асканії" успішно розводили й селекціонували тварин (там навіть з'явилося кілька нових порід овець), а також продавали рідкісних тварин для колекцій зоопарків за кордоном.

Нагадаємо, на початку липня Рубрика писала, що росіяни планують вивезти з окупованого заповідника "Асканії-Нова" до Криму ще одну партію тварин. Викрадення фауни заповідника вони називають "обміном".

Варто зазначити, що окупанти вже неодноразово вивозили тварин зі заповідника "Асканія-Нова".

Так, у грудні минулого року домівку в Херсонському степу втратили декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Зокрема, окупаційна адміністрація заповідника здійснила незаконний "обмін" тварин зоологічного парку "Асканія-Нова" з Державним природним біосферним заповідником «Ростовський» та Асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин "Жива природа степу" (Ростов-на-Дону), в рамках попередньо підписаних "угод про творчу співпрацю".

Ще один факт вивезення тварин з Асканії-Нова зафіксований у квітні. Незаконно вивезені три особини зебри Чапмана з колекції зоологічного парку "Асканія-Нова" до АР Крим в рамках "обміну" тварин з приватним Ялтинським зоопарком "Казка" та Парком левів "Тайган" (директор Зубков)

Крім цього, окупанти активно створюють ілюзію туризму в заповіднику. Українські екологи припускають: нова дирекція може дозволити російським військам використати територію. Це є безпосередньою загрозою для рідкісних видів тварин.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: