WWF б'є на сполох: африканські пінгвіни опинилися за крок до вимирання
Африканські пінгвіни опинилися за крок до вимирання в дикій природі. Міжнародний союз охорони природи б'є на сполох.
Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи, про це йдеться в останньому звіті МСОП за 2024 рік, передає Рубрика.
За оцінками природоохоронців, у світі залишилося близько 19,8 тисячі особин і менш ніж 10 тисяч пар, які можуть розмножуватися.
Для порівняння, у 1800-х роках на планеті мешкало понад 4 мільйони африканських пінгвінів.
Тільки за останні 30 років кількість пар африканських пінгвінів, що розмножуються, скоротилася приблизно на 75%. У WWF кажуть, що цей вид найбільше потерпає від кліматичних змін і комерційного рибальства.
У Південній Африці є шість колоній африканських пінгвінів, які становлять 76% світової популяції. У 2024 році навколо них встановили "заборонені зони", де не можна рибалити, але насправді ці зони не захистили основні райони харчування пінгвінів.
Поблизу станції українських полярників окрім субантарктичних пінгвінів з'явилися ще інші цікаві істоти – "адельки"
"Зміна клімату ускладнює пошук їжі для африканських пінгвінів, а конкуренція з боку комерційного рибальства поблизу їхніх місць розмноження посилює проблему (…) Птахам доводиться боротися за їжу, що ставить під загрозу їхнє виживання", – пояснює WWF.
Оскільки чисельність африканського пінгвіна (Spheniscus demersus) стрімко скоротилася, МСОП присвоїв цьому виду статус "під загрозою зникнення" у Червоній книзі.
Всесвітній фонд дикої природи заявляє, що чисельність диких тварин скоротилася в середньому на 73% за останні пів століття.
Як повідомлялось раніше, цьогоріч кількість тварин і рослин під загрозою зникнення зросла до 45 тисяч видів, що на тисячу більше, ніж у 2023 році. А за оцінками ООН, під загрозою також перебуває кожен п'ятий мігруючий вид.
Нагадаємо, у Міжнародному союзі охорони природи також відзначають історію успіху відновлення виду іберійської рисі – кішки, яка раніше вважали зникаючим видом. Завдяки зусиллям щодо збереження виду кількість особин тварини зросла з 62 у 2001 році до понад 2000 – у 2024-му.
Раніше ми розповідали, що з дельфінарію "Немо" евакуювали двох китів-білух через посилення російських обстрілів Харкова. Тепер вони мешкатимуть в іспанській Валенсії – у найбільшому океанаріумі Європи.