fbpx
Сьогодні
13:59 04 Лис 2024

WWF б'є на сполох: африканські пінгвіни опинилися за крок до вимирання

Африканські пінгвіни опинилися за крок до вимирання в дикій природі. Міжнародний союз охорони природи б'є на сполох.

Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи, про це йдеться в останньому звіті МСОП за 2024 рік, передає Рубрика.

За оцінками природоохоронців, у світі залишилося близько 19,8 тисячі особин і менш ніж 10 тисяч пар, які можуть розмножуватися.

Для порівняння, у 1800-х роках на планеті мешкало понад 4 мільйони африканських пінгвінів.

Тільки за останні 30 років кількість пар африканських пінгвінів, що розмножуються, скоротилася приблизно на 75%. У WWF кажуть, що цей вид найбільше потерпає від кліматичних змін і комерційного рибальства.

Фото: dpreezg/DEPOSITPHOTOS

У Південній Африці є шість колоній африканських пінгвінів, які становлять 76% світової популяції. У 2024 році навколо них встановили "заборонені зони", де не можна рибалити, але насправді ці зони не захистили основні райони харчування пінгвінів.

"Зміна клімату ускладнює пошук їжі для африканських пінгвінів, а конкуренція з боку комерційного рибальства поблизу їхніх місць розмноження посилює проблему (…) Птахам доводиться боротися за їжу, що ставить під загрозу їхнє виживання", – пояснює WWF.

Оскільки чисельність африканського пінгвіна (Spheniscus demersus) стрімко скоротилася, МСОП присвоїв цьому виду статус "під загрозою зникнення" у Червоній книзі.

Всесвітній фонд дикої природи заявляє, що чисельність диких тварин скоротилася в середньому на 73% за останні пів століття.

Як повідомлялось раніше, цьогоріч кількість тварин і рослин під загрозою зникнення зросла до 45 тисяч видів, що на тисячу більше, ніж у 2023 році. А за оцінками ООН, під загрозою також перебуває кожен п'ятий мігруючий вид.

Нагадаємо, у Міжнародному союзі охорони природи також відзначають історію успіху відновлення виду іберійської рисі – кішки, яка раніше вважали зникаючим видом. Завдяки зусиллям щодо збереження виду кількість особин тварини зросла з 62 у 2001 році до понад 2000 – у 2024-му.

Раніше ми розповідали, що з дельфінарію "Немо" евакуювали двох китів-білух через посилення російських обстрілів Харкова. Тепер вони мешкатимуть в іспанській Валенсії – у найбільшому океанаріумі Європи.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: