На виборах нелегально працюватимуть понад 1 млн. осіб, - КВУ
За даними експертів КВУ на президентських виборах може працювати більше мільйона громадян, робота яких буде оплачуватися у тіньовий спосіб. Насамперед йдеться про роботу агітаторів, спостерігачів, працівників нижніх ланок виборчих штабів.
Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час прес-конференції КВУ за підсумками першого місяця президентської виборчої кампанії.
На думку голови КВУ, тіньовий спосіб оплати – це традиційна проблема на виборах із кінця 90-х років і масштабне використання тіньових фінансів на цьогорічних президентських виборах може мати місце у переважній більшості штабів кандидатів.
«Важко повірити, що волонтери-партійці можуть тижнями у робочий час стояти у наметах, не розраховуючи на оплату своєї роботи чи навіть на чашку гарячого чаю. А робота спостерігачів, окрім іншого, потребує серйозних логістичних витрат» – зазначив Олексій Кошель.
На думку Олексія Кошель також існує традиційна проблема доплат у конвертах для членів виборчих комісій.
«Політичні партії і штаби кандидатів намагаються не помічати цього явища. Однак, із врахуванням цієї категорії, загальна кількість «тіньовиків» на виборах може сягнути 1,5 млн. громадян», – повідомив голова КВУ.
«Для вирішення цієї проблеми КВУ закликає штаби кандидатів не порушувати чинне законодавство і легально фінансувати свої виборчі кампанії. До прикладу, укладати угоди із Укрпоштою чи комерційними структурами на поширення своїх агітаційних матеріалів», – додав голова КВУ Олексій Кошель.