Рій дронів та керовані боєприпаси: українські виробники презентували свої напрацювання
Відбулись демонстраційні випробування технологічних рішень від українських виробників у напрямках рою дронів для групових місій та керованих боєприпасів. Захід організували Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості спільно з Brave1 за сприяння Міністерства оборони, Міністерства цифрової трансформації, Генерального штабу та Національної гвардії України.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Мінстратегпром створив фактично майданчик для комунікації між різними відомствами з метою покращення якості та ефективності виробів та рішень.
За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, саме така спільна взаємодія зробить представлені рішення максимально ефективними на фронті.
«Рої дронів – передова технологія, яка дозволить військовим дивитися не на крок, а на кілька кроків попереду ворога. Ми працюємо над кількістю таких виробів, та якість має йти попереду. Оборонка має поставляти у військо саме ті вироби, які дійсно потрібні Силам оборони. Максимально ефективні, актуальні, розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії. Щоб виробники змогли це реалізувати, ми і збираємо такі заходи», – зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.
17 виробників показали свої напрацювання (на різних етапах готовності) й продемонстрували їх роботу. Сім із них представили технологію рою дронів для виконання групових місій, 10 – керовані боєприпаси різної маси. Виробники розказали про принципи дії своїх рішень та продемонстрували на полігоні виконання групових місій дронам з мінімальним залученням оператора. Також були проведені тестові скиди керованих боєприпасів з висоти понад 1 км з вимірювання відхилень від цілі.
«Наша мета – допомогти українським військовим зберегти їх життя. Ми прагнемо замінити людину на дрон там, де це можливо, особливо – в ситуаціях підвищеного ризику. Це відбувається вже: дрони виконують бойові й розвідувальні місії, допомагають при медичній евакуації. Тож активно працюємо над вдосконаленням цих рішень, робимо їх розумнішими і більш ефективними в руках наших Сил оборони», – сказала заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.
На заході були присутні представники НДІ ПС та ДНДІ, які обговорили з виробниками формування технічних вимог та принципи формулювання методики випробувань для того, щоб виробники могли краще підготувати свої продукти для тестувань, сертифікації та інших необхідних процедур.
Військові як кінцеві користувачі виробів ознайомилися з рішеннями та озвучили свої рекомендації для покращення та вдосконалення виробів.