fbpx
Сьогодні
09:58 30 Жов 2024

Гендерна рівність на виборах: комітет Ради рекомендує доопрацювати законопроєкти про протидію сексизму

Фото: zmina

Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції розглянув два законопроєкти щодо протидії сексизму у виборчій кампанії, однак визнав, що обидва документи потребують доопрацювання.

Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

Як зазначають, розглядались законопроєкт № 11300 та його альтернативний варіант — № 11300-1.

Обидва законопроєкти пропонують заборонити агітаційні матеріали, які містять сексизм або підбурюють до дискримінації.

Окрім того, документи передбачають запровадження посиленої гендерної квоти. Так, у разі вибуття чи заміщення кандидата його місце переходитиме кандидату за черговістю такої самої статті.

До того ж законопроєкт № 11300 пропонує уточнити умови щодо цензу осілості: перебування за кордоном під час воєнного стану не має бути підставою для відмови в реєстрації кандидатом на виборну посаду.

Комітет зазначив, що обидва законопроєкти не суперечать міжнародним зобов'язанням України й принципам ЄС, але потребують доопрацювання.

Раніше зазначалося, що обидва документи не дозволяють оскаржити рішення Експертної ради з питань передвиборчої агітації щодо сексизму, що може обмежити свободу висловлювань і порушити право на вільні вибори.

У минулих висновках зазначалось, що обидва законопроєкти не передбачають можливості оскарження висновків щодо сексизму від Експертної ради з питань передвиборчої агітації. А це може призвести до втручання у право на свободу вираження поглядів, а також порушення права на вільні вибори.

Що відомо про законопроєкти

Законопроєкт №11300, зареєстрований наприкінці травня, та його альтернативна версія, внесена в червні, спрямовані на протидію сексизму під час виборів і захист гендерної рівності у виборчому процесі.

Обидва документи звертають увагу на те, що, хоча дотримання гендерної квоти є обов'язковим, деякі учасники виборчого процесу намагалися ігнорувати цей обов'язок. Часто траплялися випадки, коли жінок спонукали до відмови від балотування після реєстрації списку кандидатів, що допомагало обходити квотні вимоги.

Основний законопроєкт враховує зміни, викликані війною, зокрема труднощі, з якими стикаються жінки у політиці через вимушену міграцію. Проте альтернативна версія законопроєкту містить суттєву відмінність: вона передбачає, що кандидати на посаду президента або народного депутата не можуть перебувати за кордоном більше ніж 183 дні на рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: