В Україні представили платформу "єБабуся", що допомагатиме літнім людям адаптуватися в сучасному світі: у чому рішення
Українська експертка з маркетингу Ксенія Ларіна запустила цікавий експеримент, який перетворився на потенційний соціальний стартап. Ідея проєкту під назвою "єБабуся" полягає в створенні маркетплейсу, де молоді користувачі, або "онуки", зможуть знаходити літніх людей для спілкування, допомоги по дому та соціальної взаємодії.
Про це повідомляє Dev.ua, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як підкреслює Ксенія, старше покоління вже адаптується до нових реалій: дедалі більше літніх людей користуються TikTok, Instagram, шукають ідеї на Pinterest або навіть торгують на Etsy.
"У них повно життя, й іноді це тільки питання нашої готовності та відкритості до них, а не навпаки", — говорить вона.
Яке рішення?
Маркетологиня розповідає, що ідея виникла як жарт, але вона отримала підтримку й набрала популярності.
"Така ідея здалася мені просто милою. Жарт пішов ще далі завдяки лого (з прямим відсиланням до лого AirB'n'B), фонетично двозначній назві й обіцянці зробити MVP проєкту, якщопост у LinkedIn набере тисячу лайків", — розповідає Ксенія.
У коментарях знайшлося дуже багато людей, які висловили проєкту підтримку, і сказали, що хотіли б долучитись як до створення MVP, так і привести своїх бабусь і мам на платформу як користувачів.
Як це працює?
Проєкт вийшов за межі звичайного маркетплейсу. Ксенія вирішила зробити "єБабусю" освітнім кейсом, де учасники зможуть навчитися розробляти стартапи від ідеї до реалізації. Учасникам запропоновано пройти весь шлях стартапу: від досліджень і інтерв'ю до створення дизайн-прототипів, розробки й запуску маркетингової стратегії.
Проєкт вже зібрав понад 110 заявок від бажаючих долучитися. Серед них є продакт-менеджери, дизайнери, розробники та маркетологи, які готові працювати над різними аспектами платформи.
"У цього проєкту вже на березі є багато нестандартних і цікавих для розв'язання проблем: і антифрод, і UX для літніх людей, яким може бути важко адаптуватись і які рідко користуються флагманськими моделями смартфонів чи комп'ютерами, і питання того, чи дійсно є попит на подібний сервіс зі сторони "онуків". Усі ці задачі роблять проєкт цікавим", — каже Ксенія.
Якщо проєкт "єБабуся" виявиться успішним, Ксенія сподівається, що він стане корисним інструментом для інтеграції старшого покоління в сучасне суспільство.
"Сподіваємось, що сам проєкт вийде стартувати до кінця листопада й завершити впродовж 10 тижнів", — каже вона.
Утім, як і з будь-яким іншим стартапом, немає гарантії того, що після лончу чи в процесі валідацій ідей стане зрозуміло, що концепція в поточному форматі нежиттєздатна, каже маркетологиня.
"У стосунках між поколіннями виграють усі — і літні люди, які залишаються в контексті сучасного життя, і молодь, яка може челенджити й власні стереотипи про літніх людей", — наголошує фахівчиня.
Нагадаємо, що засновники стартапу VyshyvAI готуються до виходу свого продукту, який дозволить створювати персоналізовані вишиванки з глибоким сенсом.