fbpx
Сьогодні
Відео 20:43 27 Жов 2024

Полярники оприлюднили відео, як зграя пінгвінів зацікавлено розглядає вченого

Фото: Фейсбук / Національний антарктичний науковий центр

Як зазначають українські полярники зі станції "Академік Вернадський", в Антарктиці людям не можна наближатися до тварин, проте навпаки це правило не працює.

Про це розповідають науковці в Фейсбук-сторінці Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), пише Рубрика.

Чимало мешканців льодяного континенту залюбки розглядають наших учених, розповідають у Національному антарктичному науковому центрі.

"Особливо це стосується найчисленніших сусідів наших полярників – субантарктичних пінгвінів. Здебільшого вони не бояться людей і часом самі виявляють до них цікавість.

Тож якщо присісти на камінчику десь поруч з океаном і поринути в думки, то можна незчутися, як поруч з'явиться чимало пінгвінів", – кажуть у НАНЦ.

Там опублікували відео, на якому видно, як зграя чорно-білих птахів рушила в бік озонометриста 29-ї Української антарктичної експедиції Сергія Якущенка і стала зацікавлено роздивлятися його.

Це сталося на мисі Пінгвін-Пойнт острова Галіндез.

"Інколи ж пінгвіни навіть намагаються спробувати на дзьоб елементи одягу чи екіпірування полярника. Наприклад, посмикати за шнурки на черевиках", – кажуть у НАНЦ.

Крім того, деякі пінгвіни гніздують досить близько до станції, а часом навіть використовують для цього її споруди. Завдяки цьому українські полярники можуть спостерігати за птахами прямо з вікон "Вернадського".

Як повідомлялось, на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", розташованій на острові Галіндез, розпочалася весна, і з нею для гніздування повертаються тисячі субантарктичних пінгвінів.

З кожним днем кількість цих незвичайних мешканців острова зростає, а українські полярники активно спостерігають за ними, фіксуючи дані для наукових досліджень.

А вже в середині жовтня полярники нарахували на Галіндезі понад 3,5 тисячі пінгвінів. Більшість з них – субантарктичні пінгвіни, але є також дві пари "адельок".

Нагадаємо, торік було зафіксовано рекордну кількість пінгвінів на острові — 7 тисяч особин. Цьогоріч науковці сподіваються на подібні результати, оскільки кліматичні умови сприяють поверненню птахів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: