fbpx
Сьогодні
13:59 25 Жов 2024

Кабмін затвердив план, пов'язаний зі скандалом у МСЕК

Фото: Урядовий портал

Кабінет Міністрів затвердив план, який торкається питань, пов'язаних із нещодавнім корупційним скандалом у МСЕК по всій Україні.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"На виконання рішень РНБО та президента, уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК", – розповів він.

За словами прем'єра, у цьому плані дуже чітко прописані строки і відповідальні за його виконання.

"Це питання має бути серед пріоритетних для всіх міністерств та особисто міністрів. За результатами виконання рішень Президента та РНБО будуть відповідні висновки", – констатував голова уряду.

План буде включати наступні тезіси:

  • Медико-соціальні експертні комісії в тому вигляді, як вони існують, будуть ліквідовані вже цього року;
  • Створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК, три наступні місяці триватимуть перевірки;
  • У листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК;
  • Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів;
  • МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на Уряд законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК.

Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.

Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.

Скандали з МСЕК

Нещодавно різними регіонами України прокотилися гучні антикорупційні скандали, пов'язані з діяльністю МСЕК.

Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. 

Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.

Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.

Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: